29.10.2019 13:45

Gitarzysta Thin Lizzy o Metallice: To banda sukinsynów!

Gitarzysta i współzałożyciel grupy Thin Lizzy twierdzi, że Metallica oszukała go w 1999 roku. Muzycy rzekomo nie zapłacili mu za koncert.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Eric Bell to gitarzysta i współzałożyciel rockowej formacji Thin Lizzy. Muzyk udzielił niedawno wywiadu dla "The Irish Sun", w którym wypowiedział się dosyć niepochlebnie o muzykach Metalliki. Artysta twierdzi, że został oszukany przez gigantów heavy metalu.

Eric Bell z Thin Lizzy o Metallice: To banda sukinsynów

Na jednym z koncertów Metalliki w 1999 roku pojawił się muzyk znany z grupy Thin Lizzy. Ekipa Erica Bella jest autorem rockowej interpretacji "Whiskey In The Jar" - irlandzkiej ludowej przyśpiewki. Numer spodobał się także Metallice, która nagrała najpopularniejszy cover kompozycji i umieściła go na wydawnictwie z coverami "Garage Inc." z 1998 roku. Właśnie z tego powodu Hetfield i spółka stwierdzili, że zaproszenie na występ Bella będzie dobrym pomysłem.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zaprezentowała nowy merch. Kolekcja nawiązuje do "Black Album"

Gitarzysta przyleciał na koncert wraz z Metalliką ich prywatnym odrzutowcem. Bell przyznaje, że nie umawiał się z zespołem na żadne wynagrodzenie z występu, jednak spodziewał się, że dostanie od nich gotówkę.

"

Po cichu spodziewałem się jakichś dwóch kawałków za ten koncert. Im by to nie zrobiło różnicy. Zamiast tego dostałem koszulki, breloczki, czapki z logiem Metalliki. I to wszystko k*rwa. A potem wszyscy spie*rzyli. "

Bell twierdzi, że jeden z jego przedstawicieli próbował się skontaktować z Metalliką, ale nie udało mu się to.

"

Siedziałem w aucie, którym odwozili mnie do domu i zdałem sobie sprawę, że oni mi nie zapłacili. Myślałem, że może dostanę jakieś wynagrodzenie pocztą, ale tak się nie stało.

Są bandą zwykłych sukinsynów. Nie mogę uwierzyć, ze tak postąpili, szczególnie, że tak dobrze im się wówczas powodziło. Powinni zapłacić mi te dwa koła, ale je*ać to wszystko. "

Zobacz też: Koncertówka Metalliki "S&M" 2 bije rekordy popularności. Film wróci do kin

Tagi: Rock News Metallica