07.01.2019 11:53

Gitarzysta Tides From Nebula opuścił zespół. "Nadszedł czas na nowe przygody"

Adam Waleszyński napisał oświadczenie, w którym podziękował kolegom z Tides From Nebula za wspólne lata grania. Jaki jest powód jego odejścia?

Gitarzysta Tides From Nebula odszedł z zespołu
foto: Antyradio.pl

7 stycznia 2019 roku Tides From Nebula napisał pierwszy wpis w 2019 roku na swoim profilu na Facebooku oraz Instagramie. Jednak fani chyba nie spodziewali się takiej wiadomości. Po 10 latach w zespole, Adam Waleszyński postanowił odejść z Tides From Nebula.

Gitarzysta Tides From Nebula opuścił zespół

Zespół podziękował za wspólne lata grania i trzyma kciuki za przyszłe działania Adama. Jednocześnie Tides From Nebula poinformował, że będzie teraz działać jako trio i właśnie pracuje nad 5. albumem, który ma się ukazać jeszcze w 2019.

Adam Waleszyński w oświadczeniu wyznał, że lata spędzone w Tides From Nebula były niesamowitą przygodą, ale teraz nie jest w stanie zaangażować się stuprocentowo w zespół:

"

W dzisiejszych czasach, jeżeli chce się robić coś dobrze, trzeba włożyć w to całe serce, dlatego zawsze stawialiśmy zespół na pierwszym miejscu. W moim wypadku tak było. Do teraz. Ostatnimi czasy moje życie obrało nowy kierunek, stąd moje zaangażowanie w działalność zespołu nie było stuprocentowe. W związku z tym nie czułem się dobrze w stosunku do siebie, moich przyjaciół z zespołu i przede wszystkim w stosunku do Was. Uznałem, że to co miałem zrobić artystycznie w moim życiu, już zostało zrobione i nadszedł czas na zupełnie nowe przygody, których jest przede mną bardzo dużo. "

Gitarzysta podziękował kolegom z kapeli za współpracę i jest przekonany, że jeszcze wiele osiągną:

"

Cieszę się, że mogłem tworzyć coś tak wyjątkowego z tak wyjątkowymi ludźmi jak Maciej, Przemek i Tomek. Dzięki temu wiem, że przed zespołem jeszcze to, co najlepsze, a moje odejście kompletnie nie wpłynie na jego działalność. Będzie tylko lepiej i z ekscytacją oczekuję nowej płyty. Chłopaki. To był zaszczyt móc z Wami grać. Dziękuję Wam bardzo. Za wszystko. "

Nie obyło się również bez podziękowań dla fanów. Przeczytajcie w całości oświadczenie Tides From Nebula oraz Adama Waleszyńskiego:

Tides From Nebula wyda nowy album w 2019

2018 rok był pracowity dla Tides From Nebula, który obchodził swoje 10-lecie istnienia. Zespół zabrał się również za tworzenie materiału na następcę krążka "Safehaven", który ukazał się 6 maja 2016.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się krążek od Tides From Nebula, ale można przypuszczać, że zespół wybierze się również w trasę promują nową płytę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tides From Nebula