17.09.2019 16:42

Gitarzysta Toola twierdzi, że Kirk Hammett miał wpływ na nową płytę zespołu

W jednym z ostatnich wywiadów Adam Jones, gitarzysta Toola przyznał, że na jego proces twórczy miał ostatnio wpływ Kirk Hammett z Metalliki.

Adam Jones
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

13 lat. Tyle grupa Tool kazała swoim fanom czekać na nowy krążek. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie materiałem grupy osiągnęło ogromne rozmiary, podobnie jak oczekiwania względem nowych utworów. "Fear Inoculum" bije wszystkie możliwe rekordy sprzedaży i ląduje na szczytach najważniejszych zestawień na świecie. 

Adam Jones o wpływie Kirka Hammetta na "Fear Inoculum"

Chociaż zespół zaprezentował już zniecierpliwionym słuchaczom swoją nową muzykę, nadal musi odpowiadać na pytania, dlaczego tworzenie następcy "10 000 days" trwało tak długo. O przerwie w tworzeniu opowiedział między innymi gitarzysta formacji, Adam Jones w rozmowie z Guitar World.

Tool
Tool
Przeczytaj także Nowy album Toola odnotował trzeci najwyższy wynik sprzedaży wśród płyt wydanych w 2019 roku

Muzyk przyznał, że od wydania ostatniego albumu bardzo się rozwinął. Miał dużo czasu, żeby grać i ćwiczyć technikę. Muzyk podsumował 13 lat słowami:

"

Zdecydowanie ćwiczyłem więcej niż kiedykolwiek. Kiedy spotykam jakichś gitarzystów, zawsze pytam ich, w jaki sposób się rozgrzewają i co robią, żeby zachować formę. Większość z nich pokazuje mi swoją technikę lub pomysł na ćwiczenia praktyczne. Zawsze bardzo mnie to interesuje i próbuję wynieść z takich rozmów jak najwięcej. "

Podczas rozmowy okazało się również, że gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett mógł mieć swój mały udział w najnowszej płycie Toola. Muzyk podobno udzielił kilku rad i wskazówek Jonesowi, który twierdzi, że dzięki niemu stał się lepszym artystą.

"

Kiedy spotkałem Kirka Hammetta zapytałem o to samo. Przesłał mi wideo, na którym ćwiczył skalę. Bardzo pomogło mi to w graniu. Zamiast nauczyć się grać "Master of Puppets", zapytałem, co robi, żeby trzymać tak dobrą formę. Lepiej jest dowiedzieć się jak ktoś ćwiczy, a potem zastosować to u siebie. Polecam ten sposób. "

Zobacz też: Basista Toola zdradził, jak Maynard James Keenan dzieli dochody zespołu

Tagi: Rock News Tool