Gitarzysta Twisted Sister: The Rolling Stones nie umie grać, a Judas Priest to cover band
Aleksandra Degórska
23.04.2018 14:49
Gitarzysta Twisted Sister: The Rolling Stones nie umie grać, a Judas Priest to cover band Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jay Jay French szczególnie załamany jest gitarzystami The Rolling Stones, którzy według niego powinni już dać sobie spokój ze sceną.

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, ale niektórzy mają z tym problem. Wiele osób żartuje sobie z takich kapel, jak Kiss czy Scorpions, które zapowiadały koniec swojej kariery i pożegnalne trasy, ale nadal koncertują i nie myślą o emeryturze. Co więcej w grupach, które funkcjonują już naprawdę długo pozostaje mało oryginalnych członków kapel - w konsekwencji Axl Rose w AC/DC to dla niektórych oglądanie karaoke.

Podobnego zdania jest gitarzysta Twisted Sister, Jay Jay French, który w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że jest przerażony tym, że na scenie grają nadal takie stare kapele, jak Judas Priest, Saxon czy The Rolling Stones:

Gdy oglądasz Keitha Richardsa i Ronniego Wooda, jak próbują grać na gitarach to jak jeżdżenie busem prowadzonym przez José Feliciano i Raya Charlesa bez GPSa, jest to przerażające doświadczenie. Gdyby muzycy The Rolling Stones byli mądrzy wynajęliby dwóch 25-letnich kolesi z Nashville, którzy znają ich partie gitarowe, a te zwłoki chodziłyby po scenie i udawały Johnny'ego Deppa z filmu „Piraci z Karaibów”. Oni nie potrafią grać.

Co więcej muzyk skrytykował również fakt, że bilety na koncerty The Rolling Stones są za drogie i cena nie jest adekwatna do tego, co muzycy pokazują na scenie:

Przynajmniej, gdy idziesz na koncert The Eagles masz tam 45 kolesi na scenie, bo chcesz, żeby zespół brzmiał jak The Eagles. Gdy idziesz na Rogera Watersa to również na scenie masz 45 kolesi, bo chcesz usłyszeć to brzmienie płyty „The Wall”. Natomiast The Rolling Stones chcą, żebyś oglądał ich usychanie na scenie za niewiarygodnie wysoką ceną.

Gitarzysta tak irytuje się tym faktem, bo wie jak Twisted Sister stara się każdego wieczoru zaprezentować dobre show. Co więcej Jay Jay French był swego czasu wielkim fanem The Rolling Stones i jest zawiedziony tym, co teraz sobą prezentują.

Judas Priest to cover band

Podczas wywiadu z gitarzystą oberwało się również Judas Priest:

Zobaczcie, co stało się z Judas Priest - K.K. Downing odszedł, teraz nie ma też Glenna Tiptona. Wspaniale, jest to w sumie już cover band.

Muzyk musiał szybko wyjaśnić, co dokładnie miał na myśli i jego rozumowanie jest dosyć ciekawe:

Pochodzę ze świata cover bandów. Gdy Twisted Sister zaczynał w barach to cover bandy, które tam grały były lepsze od oryginalnych kapel.

Według Jay Jay Frencha cover bandy w wielu sytuacjach ratowały legendę zespołu:

Nawet nie wiecie, że sytuacja w Led Zeppelin się pogarszała, w 1975 roku wymiotowałeś na koncercie zespołu, był tak kiepscy. Nie mogłeś oddać biletów, ale jeżeli poszedłeś w Long Island na występ grupy Zebra, która grała Led Zeppelin to słyszałeś idealne brzmienie, idealny Led Zeppelin.

Judas Priest w Polsce 2018

Czy Rob Halford z kumplami nadal dają radę? Polscy fani przekonają się o tym już niebawem podczas koncertu Judas Priest w katowickim Spodku. Kapela zaprezentuje się 13 czerwca 2018, a przed formacją zagra specjalny gość - Megadeth. Jeżeli wybieracie się na to wydarzenie, to bilety w cenach od 190 do 400 zł kupicie na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.