20.09.2018 16:39

Gitarzysta Allman Brothers Band trafił w ciężkim stanie do szpitala. Czeka na operację

Dickey Betts miał wypadek w domu i teraz przebywa w szpitalu. Przy gitarzyście The Allman Brothers Band czuwają najbliżsi. 

Gitarzysta The Allman Brothers Band trafił do szpitala
foto: fotolia.com

74-letni gitarzysta The Allman Brothers Band, Dickey Betts, trafił do szpitala na Florydzie i czeka go operacja 31 września 2018 w następstwie nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w jego domu w mieście Sarasota na Florydzie.

Gitarzysta The Allman Brothers Band trafił do szpitala

W poniedziałek, 17 września 2018 roku, muzyk bawił się ze swoim psem w domu, gdy poślizgnął się i uderzył w głowę, w wyniku czego doszło do urazu czaszki. Menedżer muzyka, David Spero, twierdzi, że jego stan jest stabilny, choć tragiczny. Obecnie przy gitarzyście przebywają żona Donna i jego dzieci. Koncerty zaplanowane na listopad 2018 zostały odwołane.

Jeszcze w sierpniu 2018 Dickey Betts miał wylew i niestety musiał zrezygnować z zaplanowanych koncertów.

Dickey Betts jest współzałożycielem The Allman Brothers Band i autorem takich piosenek kapeli, jak „Blue Sky”, „Jessica” i „Ramblin' Man”. Muzyk trafił do Rock and Roll Hall of Fame w 1995 roku, jak również trafił na 61. pozycję na liście 100 gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone z 2011 roku. Muzyk rozwijał również swoją karierę solową i założył własny zespół The Dickey Betts Band.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News