22.11.2019 11:43

Gitarzysta metalowego Watain został deportowany z USA i nie pojawi się na trasie z Morbid Angel

Pelle Forsberg nie zagra koncertów Watain z Morbid Angel. Gitarzysta został deportowany do Meksyku ze względu na zawartość swojej komórki.

Watain
foto: Karol Makurat/REPORTER

Grupa Watain nie ma ostatnio za dużo szczęścia. Całkiem niedawno mieszkańcy Singapuru sprzeciwili się koncertom kapeli i zebrali 16 tysięcy podpisów, aby zakazać ich występom. Wcześniej tuż po koncercie zespołu w Polsce doszło do brutalnego pobicia jego uczestników. Tym razem gitarzysta zespołu nie pojawi się na scenie dzielonej przez metalowców z grupą Morbid Angel.

Gitarzysta Watain deportowany do USA

Podczas jesiennej trasy Morbid Angel, zespołowi towarzyszy Watain. Niestety gitarzysta formacji, Pelle Forsberg został zmuszony do opuszczenia trasy i deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Na granicy USA jeden celników cofnął muzykowi wizę służbową i zablokował ponowny wjazdy artysty do kraju.

Mayhem
Mayhem
Przeczytaj także Mayhem opublikował swój pierwszy w historii reżyserowany teledysk

Chociaż podobno dokumenty gitarzysty są w porządku, to niepokój celników dotyczył zawartości telefonu Forsberga. Forsberg zaprzecza, jakoby jakakolwiek treść na jego komórce była nielegalna.

"

Nie mam na telefonie żadnych nielegalnych treści ani nagrań, za które mógłbym zostać ukarany. Niektóre zdjęcia mogą być niepokojące dla "normalnych ludzi". Nie żyję normalnie. To zdjęcia z moich wypraw z przyjaciółmi na przejażdżki motocyklami, które mogą mieć szemrane oznaczenia klubów. Mam tam też odcięte głowy po wypadkach drogowych, spawanie dziwnych rzeczy, które wyglądają przerażająco, zdjęcia z tras, gdzie oczywiście dzieje się różne g*wno. "

Watain poinformował o sytuacji swoich fanów. Muzycy opowiedzieli, że Pelle został aresztowany, zamknięty w celi i przesłuchiwany przez całą noc. Gitarzystę deportowano do Meksyku, co według jego kolegów jest zbyt radykalną decyzją podjętą przez przypadkowego funkcjonariusza celnego.

Zespół jest zmuszony wystąpić podczas trasy w składzie czteroosobowym. Muzycy przyznają również, że to niejedyny kłopot z jakim się spotkali. Pelle ma w kapeli także wiele innych obowiązków, które musiałby być ponownie rozdzielone.

Zobacz też: Immolation i Ragnarok na trzech koncertach w Polsce 

Tagi: Rock News