Gitarzystka The Iron Maidens stwierdziła, że środowisko metalowe wspiera się i łączy ludzi

Joanna Chojnacka
24.06.2019 16:15
Gitarzystka The Iron Maidens stwierdziła, że środowisko metalowe wspiera się i łączy ludzi Fot. kadr z wideo

Nita Strauss z The Iron Maidens pozytywnie wypowiedziała się o metalowej scenie. Stwierdziła, że ludzie bardzo się tu integrują i wspierają.

W jednym z ostatnich wywiadów Nita Strauss została zapytana o akcję #MeeToo. Była to świetna okazja dla gitarzystki, żeby podzielić się z Consequence of Sound, swoją opinią na temat środowiska metalowego. Okazało się, że chociaż wielokrotnie zarzucano jej brak umiejętności tylko dlatego, że jest kobietą, artystka uważa że metalowa scena bardzo się wspiera i integruje. 

Zawsze będę broniła zdania, że scena rockowa i metalowa jest absolutnie najbardziej inkluzywną, niesamowitą i wspierającą społecznością w jakiej kiedykolwiek byłam. Wiadomo, że także tutaj zdarzają się wyjątki, jednak dzięki akcji #metoo, naprawdę już ich nie zauważamy.

The Iron Maidens: Nita Strauss o środowisku metalowym

Za przykład solidarności i wsparcia Strauss podała zachowanie w mosh pitach.

Doskonałym przykładem tego, o czym mówię, jest mosh pit. Spróbuj kiedyś. To dzieciaki popychające się nawzajem, ale jesli tylko ktokolwiek upadnie, reszta go podnosi. Zawsze uważałam, że rock i metal łączy ludzi.

Przeczytaj także

Nita opowiedziała także, że cieszy się ze zmian, które zachodzą w muzyce rockowej i metalowej. Coraz częściej w zespołach wykonujących te gatunki pojawiają się kobiety, co według gitarzystki jest bardzo pozytywnym zjawiskiem.

Teraz kobiet w rocku i metalu jest bardzo wiele. Bycie laską w kapeli nie jest już dziwne. Ani dziewczyna niosąca futerał na gitarę.

Zobacz też: Nita Strauss odpowiedziała tym, którzy sądzą, że odniosła sukces tylko dzięki cyckom 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.