Gitarzysty Rammsteina nie cieszy nagrywanie płyt

Magda Słomka
17.10.2014 15:26
Gitarzysty Rammsteina nie cieszy nagrywanie płyt Fot. ru.wikipedia.org

Richard Z. Kruspe, który aktualnie zajmuje się promowaniem zespołu Emigrate, opowiedział o różnicach w tworzeniu dwóch projektów. Co mu nie pasuje?

Na pytanie czy nagrywanie z zespołem Rammstein jest przyjemne, Kruspe odpowiedział:

Nie. Nie ma mowy. Nie jest. Nie dla mnie. To działa, ale doświadczyłem wiele cierpienia.

Co jest takiego złego w grupie, która przyniosła mu popularność?

Kocham ten zespół, a sposób w jaki pracujemy jest jedynym, który działa i ja to rozumiem. Ale grając w Emigrate i stopniowo poznając samego siebie, stwierdzam, że wolę być tym, który sprawuje kontrolę nad wszystkim i zawsze mówi ostatnie słowo. To czyni ze mnie lepszego muzyka.

Zatem jak jest naprawdę?

Rammstein jest demokratycznym zespołem i czasami decyzje podejmowane na jego temat są egoistyczne, nie zwraca się uwagi na muzykę. W mojej kapeli tego nie ma. To sprawia, że doświadczenia w studiach nagraniowych są o wiele bardziej przyjemne właśnie z Emigrate.

A jakie plany ma delikatnie znienawidzony przez gitarzystę Rammstein?

Wydajemy koncertowe DVD, potem kolejne koncertowe DVD i kolejne... Myślę, że teraz jest moment, w którym każdy powinien zająć się swoimi sprawami.  To ważne, ponieważ Rammstein zawsze był zespołem, który potrzebował czasu, słuchał siebie, swoich potrzeb i tego ile czasu przerwy pomiędzy albumami potrzebuje.

Jedną z dobrych zmian w przemyśle muzycznym jest to, że nie musisz wydawać już jednej płyty rocznie, jeżeli nie jest to konieczne. Lubię ideę nabierania oddechu między albumami. Myślę, że powrócimy do Rammsteina. Kocham z nimi koncertować i jeśli ktoś będzie miał wizję na nową płytę, to ją nagramy.

Przynajmniej na koniec coś pozytywnego...

Nowy krążek zespołu Emigrate, „Silent So Long”, ukaże się już 4 listopada 2014. Płyta wyprodukowana w całości przez członków zespołu została zmiksowana na przełomie lutego i marca tego roku przez Bena Grosse. Goście specjalni, którzy brali udział w nagraniach to: Lemmy Kilmister, Jonathan Davis, Marilyn Manson, Peaches i Frank Delle z zespołu Seed.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.