18.03.2020 13:51

Glastonbury Music Festival odwołany z powodu epidemii koronawirusa

Glastonbury Music Festival 2020 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Organizatorzy odwołali imprezę ze strachu przed koronawirusem.

Glastonbury Festival
foto: OLI SCARFF/AFP/East News

Od przeszło tygodnia z niemal każdego zakątka świata dochodzą nas informacje o kolejnych odwołanych trasach koncertowych i występach. W dobie walki z pandemią koronawirusa wszelkie zgromadzenia są bardzo ryzykowne, a wielu miejscach zakazane. Również w Polsce trwa akcja "Zostań w domu", która namawia mieszkańców naszego kraju do jak najbardziej sumiennego przestrzegania zasad kwarantanny.

Glastonbury Music Festival odwołany przez koronawirusa

Nie każdy jednak stosuje się do zaleceń. Mimo pesymistycznych doniesień ze świata, niedawno odbył się koncert Stereophonics czy Guns' N' Roses. Muzycy jednak spotkali się z ogromną falą krytyki nawet ze strony swoich fanów. Tym razem smutne wieści z muzycznego świata pochodzą od organizatorów Glastonbury Festival.

Freddie Mercury
Freddie Mercury
Przeczytaj także Włosi dalej wychodzą na balkony i śpiewają. W repertuarze hit Queen [WIDEO]

Jak donosi Billboard, Glastonbury Festival 2020 się nie odbędzie. Jedna z najsłynniejszych imprez muzycznych na świecie została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa. Organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu poinformowali:

"

To nie jest informacja, którą chcieliśmy ogłaszać w związku z jubileuszową, 50. edycją naszego festiwalu. Jednak po kolejnych wprowadzonych przez władze środkach ostrożności w naszym kraju oraz w czasach tak dużego nie pokoju - nie mieliśmy wyjścia.

Mamy wielką nadzieję, że sytuacja w Wielkiej Brytanii ulegnie poprawie do końca czerwca. Jednak nawet jeśli tak się stanie, nie będziemy w stanie spędzić kolejnych 3 miesięcy z tysięczną załogą, aby zbudować atrakcje, sceny i dopilnować wszystkich formalności, aby przyjąć ponad 200 tysięcy osób do naszego tymczasowego miasta. "

50. edycja brytyjskiego festiwalu miała odbyć się w dniach 24-28 czerwca. Na scenach mieli zagrać artyści Taylor Swift, Paul McCartney, Kendrick Lamar, Diana Ross, Lana Del Rey, Haim, Dizzee Rascal, Pet Shop Boys czy Thom Yorke.

Zobacz też: Uczestnicy Big Brothera dowiadują się o koronawirusie. Sprawdź ich reakcję 

Tagi: Rock News koronawirus