08.01.2018 14:11

Glenn Danzig będzie świętować 30-lecie Danziga na specjalnych koncertach. Czy przyjedzie też do Polski?

Jak już świętować to konkretnie. Wie o tym Danzig, który enigmatycznie planuje coś specjalnego dla swoich fanów.

Glenn Danzig będzie świętować 30-lecie Danziga na specjalnych koncertach. Czy przyjedzie też do Polski?
foto: East News

Po działalności w Misfits oraz Samhain, Glenn Danzig postanowił zostać kapitanem własnego statku. Tym samym w 1987 roku pojawił się jego zespół nazwany Danzig. Kapela ma na swoim koncie 11 płyt, a ostatnia zatytułowana „Black Laden Crown” ukazała się w maju 2017.
30. rocznica pojawienia się w muzycznym świecie Danziga trzeba jakoś uczcić. Muzyk zapowiedział zatem, że w 2018 zagra limitowaną ilość koncertów w USA i Europie. Na razie nieznane są szczegóły tej sprawy, zatem nie wiadomo też, czy muzyk pojawi się w Polsce.  
Co sprawia, że Glenn Danzig po tylu latach na scenie nadal nie ma dosyć? Artysta ma na to prosty sposób:

"

Składa się na to wiele aspektów. Zawsze jest o czym pisać i komponować, ale duże znaczenie ma ten punkowy pierwiastek. Jeśli się nudzisz, zmień coś, napraw to, zrób tak, żeby znowu to było ekscytujące - tak właśnie robiłem, nie poświęcając przy tym muzyki. "

Artysta za każdym razem ekscytował się nagrywając nowy materiał. Równie ekscytującym momentem było również granie nowych utworów przed publicznością.
A publika na pewno się ucieszyła, gdy po wielu latach mogła zobaczyć reaktywowany skład Misfits na scenie. Pierwszy koncert od 1983 roku w składzie Glenn Danzig, Jerry Only oraz Doyle Wolfgang Von Frankenstein odbył się 4 września 2016. Na perkusji zaprezentował się były bębniarz Slayera - Dave Lombardo. Natomiast na występie 28 grudnia 2017 roku wprowadzono zakaz nagrywania na koncercie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Danzig