24.11.2014 10:02

Glenn Danzig gra dla The Walking Dead

Glenn Danzig ujawnił, że napisał piosenkę do serialu "Żywe trupy" ("The Walking Dead"). Czy jest szansa na to, że usłyszymy ten utwór w serialu? 

Glenn Danzig gra dla The Walking Dead
foto: materiały prasowe

Sam Glenn nie do końca wie, czy jego utwór pojawi się w jednym z najbliższych odcinków.

"

Próbują znaleźć miejsce dla tego numeru. Na pewno jednak znajdzie się na soundtracku. Tak naprawdę napisałem tę piosenkę, bo jestem fanem serialu. Pomyślałem więc, że nagram piosenkę i sprawdzę, czy ją wykorzystają. Mój prawnik, Peter, powiedział mi później o soundtracku, że wzięli moje nagranie i że bardzo im się podobało. "

Pierwsza część soundtracku "The Walking Dead: AMC Original Soundtrack, Vol. 1" została wydana w marcu 2013 roku. Co ciekawe płyta dotarła, aż do 54. miejsca na liście Billboardu. Jak będzie z kolejną częścią? Będziemy Was o tym informować na Antyradio.pl

Nie tylko lider Danzig jest miłośnikiem serialu z zombiakami. Taki Scott Ian z Anthrax wspominał, że zawsze marzył o tym by stać się zombie i w końcu mu się to udało. 

W najnowszej odsłonie cyklu stacji AMC śledzimy dalsze losy grupy Ricka (Andrew Lincoln), po tym, jak uciekają z rzekomego schronienia, Terminus. Premierowy odcinek piątej odsłony obejrzało w telewizji AMC 17,3 milionów widzów. Tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich sezonów, został on podzielony na dwie części. Emisja pierwszych ośmiu odcinków trwa obecnie, kolejne powrócą 8 lutego.

Michal Prokopowicz
Tagi: Rock News Danzig