18.05.2016 16:42

Glenn Danzig o reaktywacji Misfits

Informacja o powrocie oryginalnego składu zespołu jest nie lada zaskoczeniem dla fanów. Czego należy spodziewać się po koncertach kapeli z Glennem Danzigiem?

Glenn Danzig o reaktywacji Misfits
foto: East News

Po raz pierwszy od rozpadu zespołu w 1983 roku Misfits w składzie Glenn Danzig, Jerry Only oraz Doyle Wolfgang Von Frankenstein zaprezentują się na jednej scenie. Będzie to miało miejsce podczas dwóch koncertów we wrześniu 2016 roku - jeden odbędzie się podczas Riot Fest w Denver and Chicago, kolejny na Riot Fest And Carnival w Chicago.

Glenn Danzig twierdzi, że widzowie powinni być zadowoleni z tej sytuacji:

"

To mogło się już nigdy nie wydarzyć, ale jednak będzie miało miejsce przynajmniej w czasie dwóch koncertów. Zobaczymy, jak to się potoczy. Kto wie co z tego będzie. Nie sądzę, że będzie to katastrofa, myślę, że będzie niesamowicie. "

Jak wiadomo Glenn Danzig oraz Jerry Only przez lata walczyli o prawa do nazwy kapeli, ale jak widać jakimś cudem udało się im zakopać topór wojenny.

Only zdradził, że pomysł powrotu starego składu pojawił się w styczniu 2016 roku. On, Danzig oraz management Misfits zebrali się, by przedyskutować kwestię praw do nazwy. W konsekwencji jednak jak widać muzycy doszli do wniosku, że lepiej zagrać wspólne koncerty niż się kłócić.

Jak się okazuje jednym z powodów, dlaczego do reaktywacji doszło właśnie w 2016 roku są ostatnie wydarzenia związane z odejściem ważnych artystów:

"

To był szok, tylu muzyków zmarło w tym roku. Wielu z nich nie było wcale w podeszłym wieku. Nagle odszedł David Bowie jak również Prince. Powiedziałem to samo w przypadku Petera Steele'a i Dio - jeśli jesteś muzycznym fanem sądzisz, że ci artyści będą tutaj wiecznie, ale powinieneś cieszyć się nimi dopóki są z nami, bo nigdy nie wiesz co się może wydarzyć. Tak więc trzeba się cieszyć z reaktywacji dopóki wszyscy żyją. "

Danzig twierdzi, że muzycy są w wyśmienitej formie. Czego zatem należy spodziewać się po tych występach? Odpowiedź wokalisty jest dosyć oczywista:

"

Robię po prostu swoje. Wychodzę na scenę, próbuję mieć z tego radochę i chcę sprawić, by inni zajebiście się bawili. Chcę, by byli w takim szoku, żeby nie wiedzieli co do cholery w nich uderzyło. "

Misfits zagra również w Polsce w ramach Cieszanów Rock Festiwal 2016, który odbędzie się 18-21 sierpnia 2016, jednak raczej nie mamy co liczyć na występ kapeli w starym składzie.

Oczekiwanie na koncert można sobie umilić nadchodzącą EP-ką zespołu. Już 17 czerwca 2016 roku światło dzienne ujrzy wydawnictwo „Friday The 13th”, na którym znajdą się 4 nowe kompozycje stworzone przez Jerry'ego Only'ego.

Jakie numery znajdą się na tym wydawnictwie?

Tracklista:

  1. Friday The 13th
  2. Nightmare On Elm Street
  3. Laser Eye
  4. Mad Monster Party
foto: materiały prasowe

EP-ka została nagrana przez Misfits w składzie Jerry Only, Jerry Other oraz Eric „Chupacabra” Arce. Krążek można nabyć na CD lub na 12-calowym winylu.

Chcielibyście zobaczyć Misfits w starym składzie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Danzig Misfits