26.08.2015 11:37

Glenn Danzig zagra w serialu

Fani twórczości amerykańskiego wokalisty mają kolejny powód do świętowania. W przyszłym roku założyciela zespołu Danzig będzie można zobaczyć na ekranach telewizorów. Czy sprawdzi się w roli aktora?

Glenn Danzig zagra w serialu
foto: Wikimedia Commons/ Jonas Rogowski CC 3.0

„Portlandia” to amerykańska produkcja komediowa, która powstaje od 2011 roku. Akcja serialu dzieje się w Portland w Stanach Zjednoczonych, a główne role grają Carrie Brownstein, znana z zespołów Sleater-Kinney i Wild Flag oraz Fred Armisen, który przez 11 lat występował w programie Saturday Night Live.

Serial to opowieść o mieszkańcach miasta, ich życiu oraz codziennych problemach. Obecnie trwają zdjęcia do 6. serii. Niedawno na swoim profilu na Instagramie Brownstei zamieściła zdjęcie z planu filmowego, na którym pojawił się też Glenn Danzig.

Wiadomo już, że wokalista wystąpi w jednym z epizodów serialu, ale na razie producenci nie zdradzają, jaką rolę ma odegrać w całej historii. Czy zdolności aktorskie Danziga się poprawiły będzie można sprawdzić w 2016 roku, kiedy nowa seria trafi do telewizji. Piosenkarz pojawił się już na wielkim ekranie – w 1988 zagrał upadłego anioła w filmie „Armia Boga II”, razem z Christopherem Walkenem.

To nie pierwszy kontakt Brownstein i Armisena z amerykańskim muzykiem. W 2011 roku, na potrzeby skeczu dla Paper Magazine, zatrzymali się w samochodzie przed domem Danziga i rozmawiali o jednym z tekstów The Misfits.

Wczytywanie...

Danzig założył zespół The Misfits razem z basistą Jerrym Only, w 1977 roku. Grał w nim do 1983, a następnie rozpoczął projekt muzyczny o nazwie Samhain. W 1987 założył też grupę Danzig, której ostatnia płyta pt. „Deth Red Sabaoth” ukazała się  w 2010 roku. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Danzig