Głos wokalisty Suicide Silence został usunięty z utworu do gry "Devil May Cry 5"

Aleksandra Degórska
07.12.2018 12:32
Głos wokalisty Suicide Silence został usunięty z utworu do gry "Devil May Cry 5" Fot. Suicide Silence

Producent gry postanowił zastąpić wokalistę Suicide Silence byłym wokalistą Volumes.

Gra "Devil May Cry 5" ma ukazać się 8 marca 2019 roku. Podczas walk głównego bohatera Dantego miała pojawiać się piosenka „Subhuman”, za którą odpowiada zespół Suicide Silence oraz kompozytor Cody Matthew Johnson. Jednak w momencie, gdy ukazał się trailer gry, niektórzy poczuli się oburzeni faktem, że utwór śpiewa wokalista Suicide Silence, Eddie Hermida, który został oskarżony o molestowanie nieletniej. Firma Capcom nic nie wiedziała o tych zarzutach, ale gdy sprawa wyszła na jaw, producent zaczął zastanawiać się, czy usunąć piosenkę Suicide Silence z gry "Devil May Cry 5".

Utwór Silence of Silence do gry "Devil May Cry 5" nagrany z innym wokalistą

W końcu jednak postanowiono inaczej rozwiązać tę sytuację - utwór pod względem muzycznym pozostanie bez zmian, ale zamiast Hermidy usłyszymy byłego wokalistę Volumes, Michaela Barra, który ma zastąpić wokalistę Suicide Silence.

Yuri Araujo z Capcom tak skomentował sprawę:

Ponieważ utwór został napisany i nagrany przed pojawieniem się zarzutów, chcemy nadal wam zagwarantować dobre doznania podczas gry. Nasz zespół, producenci, pracownicy w studiu ciężko pracowali, żeby znaleźć nową osobę i wpleść wokal Michaela Barra do utworu. Warto podkreślić, że ciężka praca członków zespołu Suicide Silence, jak również kompozytorów Cody'ego Matthew Johnsona i Marka Heylmuna pozostanie nienaruszona, jako że nie byli zamieszani w to zajście. Spodziewajcie się, że utwór, który słyszeliście w materiałach promocyjnych będzie brzmieć tak samo pod względem instrumentalnym. W podpisach końcowych również dojdzie do zmian związanych z nowym nagraniem.

Posłuchajcie, jak kawałek Suicide Silence brzmiał w oryginale:

Wokalista Suicide Silence oskarżony o molestowanie nieletniej

Austriaczka Verena Celis poznała Eddiego Hermidę po koncercie grupy w Antwerpii i zaczęli ze sobą korespondować w internecie. Dziewczyna zarzuciła muzykowi, że zmuszał ją do wymieniania się nagimi zdjęciami, choć była jeszcze nieletnia. Kiedy dziewczyna Eddiego Hermidy odkryła ich znajomość, wokalista postanowił ograniczyć kontakty z internautką, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Hermida przyznał się do stawianych zarzutów i twierdził, że nie wiedział, iż jego przyjaciółka była niepełnoletnia. Muzyk Suicide Silence przeprosił dziewczynę.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.