07.12.2018 12:32

Głos wokalisty Suicide Silence został usunięty z utworu do gry "Devil May Cry 5"

Producent gry postanowił zastąpić wokalistę Suicide Silence byłym wokalistą Volumes.

Głos wokalisty Suicide Silence został usunięty z utworu do gry "Devil May Cry 5"
Suicide Silence

Gra "Devil May Cry 5" ma ukazać się 8 marca 2019 roku. Podczas walk głównego bohatera Dantego miała pojawiać się piosenka „Subhuman”, za którą odpowiada zespół Suicide Silence oraz kompozytor Cody Matthew Johnson. Jednak w momencie, gdy ukazał się trailer gry, niektórzy poczuli się oburzeni faktem, że utwór śpiewa wokalista Suicide Silence, Eddie Hermida, który został oskarżony o molestowanie nieletniej. Firma Capcom nic nie wiedziała o tych zarzutach, ale gdy sprawa wyszła na jaw, producent zaczął zastanawiać się, czy usunąć piosenkę Suicide Silence z gry "Devil May Cry 5".

Utwór Silence of Silence do gry "Devil May Cry 5" nagrany z innym wokalistą

W końcu jednak postanowiono inaczej rozwiązać tę sytuację - utwór pod względem muzycznym pozostanie bez zmian, ale zamiast Hermidy usłyszymy byłego wokalistę Volumes, Michaela Barra, który ma zastąpić wokalistę Suicide Silence.

Yuri Araujo z Capcom tak skomentował sprawę:

"

Ponieważ utwór został napisany i nagrany przed pojawieniem się zarzutów, chcemy nadal wam zagwarantować dobre doznania podczas gry. Nasz zespół, producenci, pracownicy w studiu ciężko pracowali, żeby znaleźć nową osobę i wpleść wokal Michaela Barra do utworu. Warto podkreślić, że ciężka praca członków zespołu Suicide Silence, jak również kompozytorów Cody'ego Matthew Johnsona i Marka Heylmuna pozostanie nienaruszona, jako że nie byli zamieszani w to zajście. Spodziewajcie się, że utwór, który słyszeliście w materiałach promocyjnych będzie brzmieć tak samo pod względem instrumentalnym. W podpisach końcowych również dojdzie do zmian związanych z nowym nagraniem. "

Posłuchajcie, jak kawałek Suicide Silence brzmiał w oryginale:

Wokalista Suicide Silence oskarżony o molestowanie nieletniej

Austriaczka Verena Celis poznała Eddiego Hermidę po koncercie grupy w Antwerpii i zaczęli ze sobą korespondować w internecie. Dziewczyna zarzuciła muzykowi, że zmuszał ją do wymieniania się nagimi zdjęciami, choć była jeszcze nieletnia. Kiedy dziewczyna Eddiego Hermidy odkryła ich znajomość, wokalista postanowił ograniczyć kontakty z internautką, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Hermida przyznał się do stawianych zarzutów i twierdził, że nie wiedział, iż jego przyjaciółka była niepełnoletnia. Muzyk Suicide Silence przeprosił dziewczynę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Suicide Silence