08.06.2017 11:44

Głucha wokalistka zaskoczyła publiczność w amerykańskim talent show

Kobieta zdobyła serca publiczności i spowodowała, że jury wysoko oceniło jej występ. Zobaczcie jej wzruszający występ.

Głucha wokalistka zaskoczyła publiczność w amerykańskim talent show
foto: kadr z wideo

Właśnie wystartował nowy sezon amerykańskiej edycji programu Mam Talent. W jednym z programów wystąpiła 29-letnia wokalistka Mandy Harvey. Kobieta jest głucha od 18 roku życia. Śpiewała ona już od dzieciństwa i niestety przez chorobę, która doprowadziła do utraty słuchu przestała muzykować.

Mandy jednak nie poddała się i mimo niepełnosprawności powróciła do śpiewu oraz komponowania. Występując w talent show wokalistka współpracowała z tłumaczem migowym, dzięki któremu mogła rozmawiać z jury. Co więcej kobieta zdjęła buty, żeby czuć wibracje podłogi, dzięki czemu mogła trzymać odpowiednie tempo.

Zaprezentowała ona publiczności swój własny autorski utwór „Try”, który spowodował, że niejedna osoba na widowni się wzruszyła, zaś jury było naprawdę pod wrażeniem. Zobaczcie nagranie z tego występu:

Numer powstał po tym, jak wokalistka postanowiła wrócić do swojego hobby. Nie chciała siedzieć z założonymi rękoma, a swoim występem udowodniła, że wszystko jest możliwe. Simon Cowell wyznał, że nie spodziewał się, iż ktoś może go jeszcze zaskoczyć, tymczasem Mandy to się właśnie udało. Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno na spełnienie swoich marzeń i tak naprawdę nie można się poddawać.

W kontekście ciekawych występów w talent show warto również wspomnieć o „człowieku-orkiestrze”, który zadziwił wykonaniem utworu Queen czy niesamowitej operowej śpiewaczce, która w talent show zaśpiewała cover AC/DC.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele