15.10.2015 09:04

Godsmack nagrał utwór dla fanów

Amerykański zespół podzielił się z wielbicielami kawałkiem „Inside Yourself”. Z tej okazji Sully Erna zdradził, kiedy możemy spodziewać się nowej płyty Godsmack!

Godsmack nagrał utwór dla fanów
foto: materiały prasowe

Ostatni studyjny album kapeli, „1000HP” ukazał się w sierpniu 2014 roku. Od czasu wydania płyty muzycy intensywnie koncertowali, pojawili się między innymi na Impact Festival 2015, jednak  nie przewidują dłuższego odpoczynku...

Lider zespołu, Sully Erna, zapowiedział najnowszy materiał wprost od Godsmack.

"

Do wszystkich stacji radiowych, dyrektorów programowych i, co najważniejsze, fanów! Oto coś zabawnego, co nagraliśmy specjalnie dla Was! "

Wokalista wyznał, że nowy kawałek jest wyrazem wdzięczności dla wielbicieli, na których Godsmack może liczyć niezmiennie od pierwszego dnia istnienia kapeli...

"

Rok po roku nie pokazywaliście nam nic oprócz miłości, graliście nasze utwory i chodziliście na nasze koncerty. Byliście kluczowym elementem sukcesu tego zespołu przez ostatnie 18 lat i nie pozostało to niezauważone. Aby pokazać nasze uznanie, chcielibyśmy podarować Wam nasz nowy utwór „Inside Yourself” i podziękować za to, że zawsze z nami byliście! "

Zatem sprawdźcie!

Sully Erna powiedział, że „Inside Yourself” mówi o tym, że każdy z nas jest inny, jednak wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.

"

To jest utwór o równości! O zrozumieniu, że nikt nie jest bezwartościowy lub gorszy od innych. Wszyscy jesteśmy równie ważni jako istoty ludzkie i powinniśmy być traktowani w taki sposób. A dla tych z Państwa, którzy czują potrzebę szkodzenia innym, aby czuć się wyższym, naprawdę powinniście zajrzeć „wewnątrz siebie”. "

Nowy kawałek to, jak możecie się domyślać, zapowiedź czegoś większego... Sully Erna powiedział, że kolejny album Godsmack będzie inny, niż starsze numery kapeli jak „Whatever”, „I Stand Alone” czy „Straight Out Of Line”.

"

Czujemy, że na płycie, którą chcemy stworzyć w przyszłym roku, będzie miał miejsce drastyczny obrót w stronę stylu jaki chcemy reprezentować. "

Zespół jest w trakcie tworzenia nowego materiału. Sully ma nadzieję, że Godsmack wejdzie do studia nagraniowego już wiosną 2016 roku. Na jakim brzmieniu zależy kapeli tym razem? Sully odpowiedział tajemniczo i nie do końca jasno...

"

Myślę, że chcielibyśmy uciec od zaliczania się do tego metalowego tłumu. Wracamy do korzeni, więc na nowej płycie pokręcimy sporo rzeczy i dotrzemy do miejsca, w którym nie będziemy ranić integralności zespołu. Być może pójdziemy bardziej w rock’n’rollowym kierunku. "

Spodobał Wam się nowy kawałek amerykańskiej kapeli? Zespół umożliwił bezpłatne pobieranie nowego utworu na oficjalnej stronie internetowej Godsmack!

Co sądzicie o „Inside Yourself?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Godsmack