31.07.2018 15:33

„Godzina W” na Pol’And’Rock Festival 2018. Festiwalowicze uczczą 74. rocznicę powstania warszawskiego

Hołd dla powstańców warszawskich to już tradycja imprezy, znanej dawniej jako Przystanek Woodstock.

„Godzina W” na Pol’And’Rock Festival 2018. Festiwalowicze uczczą 74. rocznicę powstania warszawskiego
foto: kadr z wideo

Pol’And’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, zazwyczaj odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. Kilkukrotnie zdarzało się, że jeden z dni imprezy przypadał 1 sierpnia – to data, którą wszystkim Polakom kojarzy się przede wszystkim z dniem wybuchu powstania warszawskiego w 1944.

Tradycją festiwalu stało się już uczczenie powstańców minutą ciszy o godzinie 17:00, o której 1 sierpnia 1944 rozpoczął się zbrojny zryw mieszkańców polskiej stolicy. Oddanie hołdu bohaterom w czasie „Godziny W” ma miejsce zawsze pod Dużą Sceną.

Choć oficjalnie Pol’And’Rock rozpocznie się 2 sierpnia 2018, w Kostrzynie nad Odrą na terenie festiwalu już gromadzą się jego uczestnicy. 1 sierpnia 2018 festiwalowicze zbiorą się pod Dużą Sceną, by uczcić 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Godzina W na Przystanku Woodstock. Jak wyglądała w poprzednich latach?

Szczególnie pamiętna była Godzina W na Woodstocku w 2014 roku – kilkaset tysięcy osób na chwilę zamilkło, a potem odśpiewało hymn Polski. Zobaczcie sami:

Kora – hołd na Pol’And’Rock Festival 2018

To nie jedyny hołd, planowany na tegorocznym Pol’And’Rock Festival. Festiwalowicze mają również uczcić pamięć zmarłej 28 lipca 2018 Kory, byłej wokalistki Maanamu.

Pol’And’Rock 2018 – kto zagra?

Na tegorocznej edycji imprezy, pierwszą pod nową nazwą Pol’And’Rock Festival, zagrają m.in. Judas Priest, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, Blues Pills, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory i wielu innych. Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Pol'and'Rock Festival Koncerty