24.09.2015 17:02

Gojira: Kolejny album będzie najlepszym w naszej karierze

Grupa Joe Duplantiera od kilku miesięcy przygotowuje się do wydania nowego krążka. Muzycy z francuskiego zespołu są przekonani, że ich następna płyta będzie najlepszą, jaką do tej pory nagrali. 

Gojira: Kolejny album będzie najlepszym w naszej karierze
foto: Total Guitar/Future Publishing / Rex Features/ East News

W jednym z ostatnich wywiadów Joe Duplantier opowiedział o odczuciach członków zespołu względem nowego wydawnictwa. Następca płyty L'Enfant Sauvage” z 2012 roku ma zdecydowanie pobić wszystkie dotychczasowe krążki Gojiry.

"

Zazwyczaj nagrywamy kilkanaście piosenek i jest takie „okej, mamy 15 utworów, spoko. (...) Zazwyczaj jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych nagrań i traktujemy je jak dzieci, nie zastanawiamy się nad tym, jak to robić, po prostu to taki automatyczny odruch. "

Wokalista przyznał, że w przypadku tego albumu jest zupełnie inaczej. Tym razem muzycy skupili się na tym, żeby wszystkie kawałki były perfekcyjne. I chociaż na początku mieli wątpliwości, ostatecznie uznali, że to musi być świetna płyta.

Duplantier podkreślił, że z najnowszego krążka cały zespół jest bardzo zadowolony.

"

To brzmi bardzo pretensjonalnie, kiedy mówię, że to najlepszy album spośród naszych wszystkich, ale dla nas właśnie taki jest. "

Lider Gojiry zdradził też, jak wyglądają spotkania członków zespołu w studiu.

"

Za każdym razem, kiedy zabieramy się do pracy nad nowym utworem, albo czujemy, że to już czas na nowe nagrania, zbieramy się razem i gramy tak, jak nigdy wcześniej. Prawie tak, jak byśmy nie byli zespołem, tylko grupą przyjaciół, która bawi się i eksperymentuje z muzyką.   "

Artysta podkreślił, że bardzo ważne jest dla wszystkich czerpanie radości z tego, co robią. Dodał, że dla każdej osoby w grupie muzyka musi być niekoniecznie inna niż dotychczas, ale za to na pewno ekscytująca.

W grudniu 2014 roku Francuzi poinformowali na swoim fanpage'u, że pracują nad nowymi nagraniami. Duplantier przyznał też wtedy, że zespół „ma już trochę riffów w stylu Pantery”. 

W kwietniu 2015 roku Gojira ujawniła wideo z nowojorskiego studia Silver Cord Studios, zaprojektowanego przez lidera zespołu. To właśnie w tym miejscu muzycy tworzą i nagrywają materiał na kolejną płytę. Na początku września 2015 roku perkusista Mario Duplantier poinformował fanów, że do ukończenia 6. płyty pozostały już tylko detale.

Czekacie na nowy krążek Gojiry?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Gojira