30.12.2014 22:31

Gojira nagra coś w stylu… Pantery?

Francuzi przypomnieli na swoim Facebooku, że praca u nich wre. Czego się spodziewać, zdradził jakiś czas temu frontman Joe Duplantier.

Gojira nagra coś w stylu… Pantery?
foto: Reporter / East News

Z obozu Gojiry długo nie dochodziły żadne wieści o następcy studyjnego albumu „L'Enfant Sauvage” z 2012 roku. W marcu 2014 roku ukazała się jeszcze jego wersja na żywo „Les Enfants Sauvages”, ale informacji o nowym materiale – jak na lekarstwo. W końcu młodszy z braci Duplantier postanowił uspokoić fanów.

"

Pracujemy nad nowym nagraniem i chcieliśmy podzielić się tymi kilkoma słowami oraz podziękować wszystkim fanom na całym świecie za stworzenie fanpejdży i społeczności wspierających zespół. Jesteście niesamowici.
– Mario "

gojira-new-sth

Pierwszy news od sześciu miesięcy o czymś świeżym prosto z Francji podgrzał atmosferę. Perkusista nie zdradził, na jakim dokładnie są etapie – nagrywają piosenki czy już może je miksują. Próbne nagrania mają raczej już za sobą. O tym wspominał już w czerwcu wokalista i gitarzysta Joe Duplantier.

"

Nagrywamy demo, jammujemy, naprawdę ciężko pracujemy… Odrzucamy piosenki, odrzucamy riffy, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. W przeszłości przygotowaliśmy 12 piosenek, wchodziliśmy do studia i nagrywaliśmy je tak jak na demo. Zdecydowaliśmy, że tym razem będzie inaczej. (…) Mamy co najmniej 20 piosenek. "

Teraz prace powinny zmierzać już ku końcowi. Rok 2015 zapowiada się tym bardziej interesująco, że muzyk nie owija w bawełnę, od kogo ostatnio czerpie najwięcej.

"

Mamy trochę riffów w stylu Pantery, co jest dla nas nowością… Czasem chcemy, by były mocniejsze. "

Powstaje najostrzejszy album Gojiry?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Gojira