08.09.2015 16:26

Gojira o nagrywaniu 6. płyty. Pozostały już tylko detale

Mario Duplantier, perkusista zespołu zapowiada nowy album, który prawdopodobnie ukaże się w 2016 roku. Co będzie najważniejszym elementem krążka?

Gojira o nagrywaniu 6. płyty. Pozostały już tylko detale
foto: Jonas Rogowski, CC BY-SA 3.0

Nowy krążek będzie następcą wydanego w 2012 roku „L’Enfant Sauvage”. Gojira już w kwietniu 2015 roku ogłosiła, że pracuje nad nowym krążkiem i opublikowała wideo ze studia. 

O postępach w nagrywaniu nowego albumu mówi perkusista grupy Mario Duplantier.

"

Naszym kolejnym krokiem będzie dokończenie gitar, basu, wokali i zmiksowanie albumu. Perkusja została już nagrana, a ona jest fundamentem muzyki. To ona stanowi kompozycję. Reszta to już same detale. "

Muzyk dodał także, że zespół nowy materiał pisze głównie w trasie. Według perkusisty, Gojira nie ma wystarczająco dużo szczęścia, żeby przez dwa lata siedzieć w domu i w nim tworzyć kawałki. Nad kolejną płytą, kapela zaczęła pracować już w 2013 roku, podczas amerykańskiej trasy koncertowej z zespołem Slayer. 

Gitarzysta i wokalista Joe Duplantier chwali perkusistę i partie, które przygotował na nowy album.

"

Oryginalnie chcieliśmy ten album wydać w listopadzie 2015 roku, ale musieliśmy przesunąć premierę. Wydaje mi się, że trudnościami były partie perkusji jakie przyniósł Mario. Nie były one tak skomplikowane, jak na poprzednich albumach, ale były bardzo wymagające. (...) Energia, którą ma Mario zawsze była trzonem zespołu, te wszystkie zagrywki i podwójna stopa. Zawsze komponowaliśmy głównie ja i on. Najtrudniejsze teraz było dojście do tego punktu, kiedy wspólnie mogliśmy stwierdzić: „To jest to, tak ma to wyglądać”. (...) Wydaje mi się, że znaleźliśmy idealny balans. Nowy album będzie potężny i ekscytujący, nie możemy się go doczekać. "

Posłuchajcie jak na żywo wypada perkusista zespołu Mario Duplantier.

A Wy czekacie na nowy album Gojiry?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News Gojira