17.01.2019 11:13

Gojira podziękowała Jurkowi Owsiakowi i udostępniła za darmo koncert z Pol'And'Rock Festival 2018

Francuzi udostępnili nagranie ich całego koncertu, który odbył się w ramach dawnego Przystanku Woodstock. W podziękowaniach metalowcy wymienili m.in. WOŚP i byłego już prezesa organizacji, czyli Jurka Owsiaka. 

Gojira
foto: kadr z wideo

Gojira na początku stycznia 2019 roku zapowiedziała, że udostępni za darmo w całości ich występ z Pol'And'Rock Festivalu, na którym zagrali w sierpniu 2018 roku. Zespół 15 stycznia 2019 roku udostępnił fragment koncertu, podczas którego Francuzi wykonywali singiel "Stranded" promujący ich najnowszy album "Magma" z 2016 roku. Fani mogli się zachwycić wysoką jakością audio oraz wideo i wiele osób czekało na pełne nagranie z wypiekami na twarzy. 

Na szczęście oczekiwanie dobiegło końca i już dzień później na oficjalnym kanale Gojiry w serwisie YouTube pojawił się zapis koncertu Francuzów z Pol'And'Rock Festivalu 2018. Zobaczcie, jak Gojira kopie tyłki polskiej publiczności zgromadzonej w Kostrzynie nad Odrą:

Gojira na Pol'And'Rock Festival 2018 - cały koncert 

W opisie wideo na YouTubie możemy również przeczytać specjalne podziękowania zespołu - Gojira wymieniła nazwisko Jurka Owsiaka, a także samą nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowała również wszystkim organizatorom oraz publiczności:

"

Wielkie podziękowania dla organizatorów festiwalu, WOŚP-u, Jurka Owsiaka i wszystkich, którzy pomogli przy stworzeniu tego show i sprawili, że jest dla nas niezapomniane. "

Poniżej znajdziecie setlistę koncertu Gojiry:

 1. Only Pain
 2. The Heaviest Matter of the Universe
 3. Love
 4. Stranded
 5. Flying Whales
 6. The Cell
 7. Backbone
 8. Terra Inc.
 9. Silvera
 10. L'Enfant Sauvage
 11. Solo perkusyjne
 12. The Shooting Star
 13. Explosia
 14. Vacuity

Dyskografię Gojiry zamyka wydany w 2016 roku album "Magma", z którego pochodzą single "Stranded", "Silvera", czy "The Shooting Star". Zespół poinformował w październiku 2018 roku, że pracuje nad kontynuacją krążka. Być może jeszcze w 2019 roku usłyszymy nową muzykę od Francuzów. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Gojira