24.02.2017 09:32

Gojira pokazała czarno-białą „celę”

Bracia Duplantier zaprezentowali kolejny teledysk promujący ciepło przyjętą płytę „Magma”. Zobaczcie klip do kawałka „The Cell”.

Gojira pokazała czarno-białą „celę”
foto: kadr z wideo

Gojira przeżywa obecnie prawdopodobnie jedne z najlepszych chwil w całej swojej karierze. Co prawda jej ostatni krążek, wydana 17 czerwca 2016 roku „Magma”, nie zdobył ostatecznie nagrody Grammy, do której był nominowany, wciąż jednak pozostaje rekordowym albumem pod względem sprzedaży i pozycji na listach przebojów.

Bracia Duplantier kują żelazo póki gorące i dbają o to, by dotrzeć z nowym materiałem do jak największego grona odbiorców. W tym celu nieprzerwanie promują go na koncertach - wpierw podczas dalszej części europejskiego tournée, a następnie przeniósłszy się do Stanów Zjednoczonych.

Teraz do pakietu promocyjnego dołącza nowy klip w reżyserii Drew Coxa, który już wcześniej był odpowiedzialny za teledysk do kawałka „Silvera”. Jego czarno-biała estetyka nawiązuje do okładki płyty „Magma”. Samo wideo przedstawia zaś przede wszystkim muzyków w akcji na scenie oraz kadry sugerujące globalną inwigilację.

Klip obejrzycie poniżej:

O doskonałej formie zespołu polscy fani mogli się przekonać w 2016 roku podczas festiwalu Capital of Rock 2016 we Wrocławiu, gdzie zastępował Bullet For My Valentine, który odwołał występ ze względu na problemy logistyczne. Jeszcze wcześniej, bo 31 maja 2016 roku Gojira wystąpiła w Warszawie oraz dzień później w Krakowie.

Pośród najświeższych planów koncertowych braci Duplantier na 2017 rok wyróżnia się supportowanie Metalliki na trasie po Ameryce Północnej. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby obie kapele wpadły razem także do Polski.

Który teledysk promujący płytę Magma jest najlepszy?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Gojira