20.05.2016 11:10

Gojira pokazała klip do utworu „Silvera”

Francuscy metalowcy podgrzewają atmosferę przed premierą szóstego albumu. Zobaczcie efektowny teledysk do nowego singla.

Gojira pokazała klip do utworu „Silvera”
foto: kadr z wideo

Krążek zatytułowany „Magma” trafi na rynek już wkrótce - jego premiera została ustalona na 17 czerwca 2016 roku. O nowej płycie wiemy już w zasadzie wszystko, mieliśmy też okazję poznać pierwszy utwór, który wybrano na promujący ją singiel, „Stranded”.

O ile jednak poprzedni teledysk stanowił dość kameralny zapis wykonania kawałka przez zespół, tak tym razem Gojira wytoczyła odważniejsze działa, zaprzęgając do współpracy Drew Coxa. Wielokrotnie nagradzany reżyser i fotograf stanął na wysokości zadania, prezentując prawdziwie intrygującą wizję.

W klipie do „Silvera” nie brakuje efektownych ujęć w stylu „Matrixa”, pięknych panoram Nowego Jorku czy schizofrenicznych performance'ów dziwnych postaci w niezidentyfikowanych substancjach, szatach i proszkach. Scenom towarzyszą oczywiście przebitki z samym zespołem, grającym nowy kawałek.

Teledysk zobaczycie na własne oczy poniżej:

Płyta „Magma” rodziła się w bólach: nagrania ciągle się przedłużały, a Joe Duplantier ostatecznie ograniczył liczbę wykorzystanych pomysłów, ponieważ osobiście ceni krótkie albumy. Na charakterze utworów odcisnęła również piętno śmierć matki braci Duplantier.

"

Praca nad tym materiałem miała dla nas gorzki posmak. Mieliśmy ochotę krzyknąć już: „Ku*wa, co z tym albumem? Ku*wa!”. To nam zabrało całe miesiące. Ale jednocześnie to zaważyło o duszy tego wydawnictwa. Szanujemy fakt, że cały ten proces zabrał nam tak dużo czasu, ponieważ dzięki temu ostateczny efekt jest przepełniony emocjami. "

Znamy już pełną zawartość oraz okładkę krążka:

gojira

Tracklista:

  1. The Shooting Star
  2. Silvera
  3. The Cell
  4. Stranded
  5. Yellow Stone
  6. Magma
  7. Pray
  8. Only Pain
  9. Low Lands
  10. Liberation

Jak Wam się podoba nowy teledysk Gojiry?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Gojira