21.09.2016 11:35

Gojira pokazała „spadającą gwiazdę” w nowym klipie

„The Shooting Star” to kolejny numer z najnowszej płyty, który doczekał się efektownego teledysku. Sprawdźcie, jak prezentuje się to wideo. 

Gojira pokazała „spadającą gwiazdę” w nowym klipie
foto: kadr z wideo

Całkiem niedawno, bo 17 czerwca 2016 roku, światło dzienne ujrzał krążek „Magma” - następca płyty „L'Enfant Sauvage” z 2012 roku.

Muzycy zabrali się za prace nad tym wydawnictwem jeszcze w marcu 2015 i przyznali się, że tworzenie nowego materiału było prawdziwym koszmarem. W trakcie nagrań matka braci Duplantier zachorowała i zmarła latem 2015 roku. Gojira długo pracowała nad krążkiem, bo nieustannie zmieniała koncepcję albumu, komponując nowe utwory i odrzucając poprzednie numery.

Starania jednak się opłaciły, bo krążek został dobrze przyjęty lądując na 24. miejscu listy Billboard 200. Na albumie pojawiły się single „Stranded”„Silvera”, do których powstały teledyski. 

Teraz trzeci utwór promujący to płyta doczekał się klipu. Mowa o numerze „The Shooting Star”. Za wideo odpowiedzialny jest Markus Hofko, który zarówno wyreżyserował teledysk, jak również stworzył surrealistyczne animacje.

Jeszcze przed wydaniem „Magmy” Joe Duplantier bez owijania w bawełnę tak zapowiadał ten album:

"

To brzmi bardzo pretensjonalnie, kiedy mówię, że to najlepszy album spośród naszych wszystkich, ale dla nas właśnie taki jest. "

Polska publiczność miała już kilka okazji, by usłyszeć nowy materiał zespołu na żywo. Kapela bowiem zaprezentowała się podczas festiwalu Capital of Rock 2016 we Wrocławiu, zastępując Bullet For My Valentine, który odwołał występ ze względu na problemy logistyczne. Jeszcze wcześniej, bo 31 maja 2016 roku Gojira wystąpiła w Warszawie oraz dzień później w Krakowie.

Najbliższy koncert zespołu w ramach trasy promującej nowy krążek odbędzie się 21 września 2016 w Silver Spring w stanie Maryland.

Podoba się Wam nowy klip od Gojiry?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gojira