07.04.2015 13:31

Gojira pokazała wideo ze studia!

Gojira nagrywa 6. studyjny album - to się dzieje naprawdę i mamy na to dowody w postaci zdjęć i filmu. Co na nich znajdziemy?

Gojira pokazała wideo ze studia!
foto: Total Guitar / Future Publishing / Rex Features / EAST NEWS

Zespół ogłosił, że pracuje nad krążkiem w nowojorskim Silver Cord Studios zbudowanym przez lidera grupy, Joe Duplantiera. Kapela opisała to miejsce na Facebooku, a także udostępniła wideo, które pokazuje, jak powstawało studio nagraniowe.

"

Silver Cord to nowe studio nagrań z siedzibą w Nowym Jorku. Zostało zaprojektowane przez Joe Duplantiera z Gojiry, który jest jego właścicielem. Studio będzie pełnić rolę siedziby zespołu przez kilka następnych miesięcy, ponieważ kapela pracuje nad szóstym studyjnym albumem. Ailver Cord będzie dostępny dla innych artystów/zespołów/producentów od 6 czerwca 2015 roku. "

Zespół podrzucił fanom jeszcze kilka zdjęć, aby uwiarygodnić swoje działania.

gojira studio2
gojira studio3
gojira fb

Gojira trzyma wielbicieli w napięciu dość długo. W lipcu 2014 roku lider grupy, Joseph Duplantier, opowiedział o postępach w pisaniu nowego materiału na następcę albumu „L’Enfant Sauvage” wydanego w 2012 roku.

"

Nagrywamy dema, jammujemy, pracujemy naprawdę ciężko… superciężko nad piosenkami. Chcielibyśmy wydać nasz najlepszy krążek. Robimy wszystko trochę inaczej niż zwykle. (…) Mamy co najmniej 20 utworów, takich głównych pomysłów, zarysów każdego z nich. Ale ciągle jeszcze musimy nad tym popracować, by wszystko ze sobą współgrało. To dla nas wyzwanie, ponieważ nasze brzmienie także uległo zmianom. Mamy taki „Panterowy” styl jeśli chodzi o riffy, co jest dla nas nowością. "

Potwierdzeniem tych słów była grudniowa wypowiedź współzałożyciela zespołu Gojira, Mario Duplantiera, w której przypomniał fanom, że prace nad nowym materiałem cały czas trwają.

Czy to oznacza, że 9 czerwca w Łodzi na Impact Festival 2015 usłyszymy nowe kawałki Gojiry...?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Gojira