22.04.2016 14:42

Gojira w klipie do „Stranded” z płyty „Magma”

W końcu poznaliśmy kompozycję z nadchodzącego krążka kapeli. Przekonajcie się, jak wygląda teledysk do tego numeru.

Gojira w klipie do „Stranded” z płyty „Magma”
foto: kadr z wideo

Premiera długo wyczekiwanego wydawnictwa zespołu zbliża się wielkimi krokami. Nowy krążek „Magma” pojawi się 17 czerwca 2016 roku. Prace nad płytą ruszyły jeszcze w marcu 2015 i formacja co rusz podawała kolejne informacje długo trzymając fanów w niepewności.

Jeszcze w styczniu 2016 roku Gojira twierdziła, że płyta ukaże się wiosną 2016. Co rusz pojawiały się kolejne nagrania ze studia, ale brakowało nadal szczegółów. W końcu w połowie kwietnia 2016 zespół ujawnił tytuł płyty oraz dokładną datę premiery. 

Teraz poznaliśmy kolejny element tej układanki, bowiem kapela udostępniła pierwszy numer z nadchodzącego wydawnictwa. Mowa o utworze „Stranded”, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Vincenta Caldoniego:

Na charakter kompozycji wpłynęło smutne wydarzenie, gdyż matka braci Duplantier zmarła latem 2015 roku. Joe Duplantier jeszcze kilka miesięcy temu zdradził, że ma aż 20 pomysłów na utwory, ale zamierza je ograniczyć do kilkunastu, bowiem jest zwolennikiem krótkich płyt:

"

Chcę stworzyć bardzo dynamiczny album. Ale mamy tak dużo materiału, z którego moglibyśmy stworzyć trzy wydawnictwa. Wierzymy w prostotę. Gdy wydajemy płytę, robimy to w stylu starej szkoły. "

Muzyk dotrzymał słowa. Zobaczcie zatem, jakie numery pojawią się na krążku.

Tracklista:

  1. The Shooting Star
  2. Silvera
  3. The Cell
  4. Stranded
  5. Yellow Stone
  6. Magma
  7. Pray
  8. Only Pain
  9. Low Lands
  10. Liberation

Co więcej zespół ujawnił projekt okładki płyty:

foto: materiały prasowe

Nadchodzące wydawnictwo będzie następcą płyty „L'Enfant Sauvage” z 2012 roku, która zadebiutowała na 34. pozycji listy Billboard 200. Natomiast jeszcze w marcu 2015 roku Gojira wydała „Les Enfants Sauvages” - album ze zdjęciami z dwóch pierwszych lat trasy koncertowej promującej ostatnią płytę.

Jak oceniacie utwór „Stranded”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gojira