05.01.2016 11:17

Gojira wyda nowy album wiosną 2016

Premiera najnowszej płyty zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie, jak wyglądała praca muzyków w studiu nagraniowym.

Gojira wyda nowy album wiosną 2016
foto: kadr z wideo

Kapela zaczęła tworzyć nowy materiał jeszcze w marcu 2015 roku w Nowym Jorku i już po kilku miesiącach perkusista Mario Duplantier zdradził, że do zakończenia nagrań zostało już naprawdę niewiele czasu.  

Joe Duplantier przyznał, że nadchodząca płyta będzie najlepszą, jaką do tej pory stworzyli. Czy tak się stanie, okaże się już wiosną 2016 roku, bo właśnie wtedy ma pojawić się 6. album Gojiry.

Zespół stworzył zapowiedź tego albumu, w którym kadry z trasy koncertowej zestawiono z ujęciami ze studia nagraniowego:

Kapela dalej trzyma fanów w niepewności, bowiem nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego krążka. Jeszcze w 2015 roku Joseph Duplantier przyznał, że zespół ma wiele pomysłów, które mogłyby wypełnić kilka albumów, jednak zamierza ograniczyć się do minimum:

"

Chcę stworzyć krótki, bardzo dynamiczny album. Ale mamy tak dużo materiału, z którego moglibyśmy stworzyć trzy wydawnictwa. Wierzymy w prostotę. Gdy wydajemy płytę, robimy to w stylu starej szkoły. Moglibyśmy nagrywać od czasu do czasu utwór i tyle. Dzisiaj taki sposób jest bardziej odpowiedni i sądzę, że w przyszłości tak będą postępowały zespoły. Uważam, że płyty umierają. "

Choć przyszłość, według muzyka, nie wygląda zbyt dobrze dla albumów, Duplantier nie zamierza rezygnować z nagrywania płyt, które uważa za istotny punkt w działalności kapel:

"

Myślę, że zespoły będą pracować przez tydzień pod koniec trasy, wydawać utwór i wracać w trasę. Proszę bardzo – fani są podekscytowani… Ale my jesteśmy starą szkołą. Nadal chcemy mieć ten wielki rozdział w naszej karierze, zwany albumami, które są tak bardzo ważne. To jak osobista Biblia, którą piszemy. "

Nadchodzący krążek będzie następcą  „L'Enfant Sauvage” z 2012 roku, który zadebiutował na miejscu 34. na liście Billboard 200. W marcu 2015 roku kapela wydała „Les Enfants Sauvages” - album ze zdjęciami z dwóch pierwszych lat trasy koncertowej promującej ostatnią płytę i obejmujący ponad 150 występów na trzech kontynentach.

Czekacie niecierpliwie na nowe wydawnictwo od Gojiry?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gojira