Gojira z fletem w studiu nagraniowym
Aleksandra Degórska
20.01.2016 12:43
Gojira z fletem w studiu nagraniowym Fot. kadr z wideo

Kapela ogłosiła, że już wiosną 2016 roku pojawi się nowy album. Teraz zespół pokazał jak przebiega praca w studiu. Czego możemy spodziewać się po tym wydawnictwie?

Materiał na następcę albumu „L'Enfant Sauvage” z 2012 roku, zaczął już powstawać w marcu 2015 roku. Już we wrześniu tego samego roku Mario Duplantier, perkusista kapeli, stwierdził, że praca idzie do przodu i zespół musi dopracować tylko pewne szczegóły. W końcu na początku stycznia 2016 roku Gojira stworzyła zapowiedź najnowszego wydawnictwa zdradzając, że pojawi się ono wiosną 2016 roku. 

Kapela stopniuje napięcie i zaprezentowała nagranie ukazujące pracę zespołu w studiu. W roli głównej pojawia się Joe Duplantier z fletem i to właśnie jego solo wybrzmiewa w czasie, gdy widzimy kadry ze studia. Z nagrania wynika, że na pierwszy ogień poszła perkusja.

Zobaczcie, jak praca wre w obozie Gojiry:

Zespół intensywnie pracuje i wtajemnicza swoich fanów w proces powstawania nowej płyty:

Joe Duplantier nieskromnie stwierdził, że nadchodzący album będzie najlepszym, jaki dotychczas nagrał obóz Gojiry. Jeszcze kilka miesięcy temu wokalista przyznał, że ma aż 20 pomysłów na utwory, ale zamierza je ograniczyć do 12-13, bowiem jest zwolennikiem krótkich, dynamicznych płyt. 

Muzyk zdradził również, że za produkcję będzie odpowiedzialny tylko on, choć był namawiany, by zaprosić kogoś do współpracy:

Lubię to i chcę to zrobić. Wszyscy mi mówili: „Powinieneś pracować z uznanym producentem”. Ja tak nie uważam. To może być bardzo osobiste brzmienie, może to być bezpośredni dialog z fanami, bez czyjegoś oddziaływania. Nawet jeśli producent jest świetną osobą, zawsze jest on między nami a fanami.

Czy tak się stanie okaże się już niedługo. Zapewne z czasem poznamy więcej szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa kapeli, jeśli chodzi o datę premiery czy nazwę krążka.

Wyczekujecie nowej płyty od Gojiry?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.