04.10.2017 10:21

Gojira zagrała z 12-letnim perkusistą

Widząc w akcji tak zdolne dzieciaki można przestać się martwić o przyszłość rocka. Już rośnie nowe pokolenie wirtuozów.

Gojira zagrała z 12-letnim perkusistą
foto: kadr z wideo

Niezwykły gość dołączył do francuskich metalowców z Gojiry na koncercie w amerykańskim Cleveland 2 października 2017 roku. W pewnym momencie lider grupy, Joe Duplantier zaanonsował na scenie bardzo młodego muzyka o imieniu Haden, który zasiadł za zestawem perkusyjnym Mario Duplantiera.

Joe wyjaśnił publiczności, że pięć minut nastolatka w słynnej metalowej kapeli to nagroda w konkursie dla młodych muzyków. Artysta rozbrajająco przyznał, że sam zespół nie był w konkurs zaangażowany.

"

Nie wiem, czy jest taki dobry, najwyraźniej to był jakiś konkurs, którego nie byłem świadomy, ale pojamuje trochę z nami. "

Wątpliwości Joego okazały się zupełnie nieuzasadnione – Haden poradził sobie doskonale z niełatwymi przecież partiami perkusyjnymi Gojiry. Zobaczcie sami:

Choć wielu twierdzi, że rock umiera, to naszym zdaniem wśród młodych ludzi jest tyle samorodnych talentów, że można być spokojnym o przyszłość tej muzyki. Wyjątkowo zdolne nastolatki coraz częściej pojawiają się u boku słynnych wykonawców. Syn Coreya Taylora, Griffin na koncercie z powodzeniem zastąpił tatusia w roli wokalisty Stone Sour. Największy honor spotkał 12-letniego syna Roberta Trujillo z Metalliki, Tye’a, który pojechał z Kornem na trasę koncertową po Ameryce Południowej. Także sama Metallica dba o rozwój młodych talentów – na jednym z występów grupy na stanowisku Larsa Ulricha zasiadła mała dziewczynka.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Gojira