05.04.2016 15:05

Good Charlotte pokazał teledysk do „40 oz. Dream”

Bracia Maddenowie podzielili się 2. singlem zapowiadającym ich pierwszy album od 6 lat. Kiedy jego premiera?

Good Charlotte pokazał teledysk do „40 oz. Dream”
foto: kadr z wideo

Pop punk revival wisi w powietrzu - po powrotach Blink-182 i Sum 41 przyszła pora na Good Charlotte. W listopadzie 2015 roku bracia Maddenowie potwierdzili reaktywację i zdążyli już opublikować singiel „Makeshift Love”. Teraz przyszła pora na kolejny, a do tego poznaliśmy szczegóły szykowanej na 2016 rok płyty „Youth Authority”.

Klip do „40 oz. Dream” przygotował najstarszy z braci, Josh Madden. Inspiracją do niego była moda na kolorowanki dla dorosłych. Utwór ma melancholijny charakter i nawiązuje do czasów, kiedy Good Charlotte wydawał dopiero debiutancką płytę. Sądząc po ostatnich poppunkowych powrotach, faktycznie będzie można wkrótce pomylić obecne czasy z 2003 rokiem, tak jak śpiewa tutaj Joel.

Efekt pracy wszystkich trzech braci Maddenów zobaczycie poniżej:

Benji Madden wyznał, że to jego zdaniem idealny utwór na powrót. W jego mniemaniu powinien zainteresować ludzi płytą „Youth Authority”, która trafi na rynek już 15 lipca 2016 roku.

"

Jest w nim cały ten sarkazm i wyjątkowe poczucie humoru, które zawsze uwielbialiśmy. Zawarliśmy tu uwielbienie zarówno dla przeszłości, jak i teraźniejszości. Jak na zespół, który powstał w 1996 roku, to zabawny moment na tak ciepło przyjmowany powrót. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że odnaleźliśmy się w 2016 roku. "

Producentem nowego materiału jest John Feldmann, który pełnił tę funkcję już przy okazji płyt „The Young and the Hopeless”, „The Chronicles of Life and Death” i „Cardiology”, a ostatnimi czasy otoczył swoją opieką również siódmy album Blink-182. Na „Youth Authority” wystąpią gościnnie Kellin Quinn z Sleeping with Sirens oraz Simon Neill znany z Biffy Clyro. Znamy już tytuły wszystkich kawałków, które wypełnią krążek.

Tracklista:

 1. Life Changes
 2. Makeshift Love
 3. 40 oz. Dream
 4. Life Can’t Get Much Better
 5. Keep Swingin’ (Feat. Kellin Quinn of Sleeping With Sirens)
 6. Reason to Stay (Feat. Simon Neil)
 7. Stray Dogs
 8. Stick to Your Guns (Interlude)
 9. The Outfield
 10. Cars Full of People
 11. War
 12. Moving On
 13. Rise

Autorem okładki płyty jest nowojorski artysta i malarz Brian Montuori, który wcześniej ilustrował płyty The Dillinger Escape Plan. Specjalnie na jej potrzeby wykonał skomplikowany kolaż aż 192 elementów, m.in. ulotek i fanzinów. Każdy z nich w jakiś sposób jest związany z Good Charlotte.

Youthauthority.jpg

Jak Wam się podoba nowy kawałek Good Charlotte?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News