04.11.2015 15:50

Good Charlotte powraca po 4 latach

Zespół po dłuższym okresie ciszy wznawia działalność. Co szykuje w najbliższym czasie grupa?

Good Charlotte powraca po 4 latach
foto: EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Kapela wydała ostatni album zatytułowany „Cardiology” w 2010 roku, zaś rok później zespół postanowił zrobić sobie przerwę. Muzycy formacji nie wycofali się całkowicie z przemysłu muzycznego, jednak przez dłuższy czas było cicho o Good Charlotte. W końcu, po kilkuletniej przerwie grupa wraca na dobre.

Zespół udostępnił swoje zdjęcie, obwieszczając tym samym wznowienie działalności:

Wokalista Benji Madden twierdzi, że dłuższa przerwa była potrzebna kapeli, żeby załadować baterie i powrócić z pełnym impetem:

"

Good Charlotte był dla nas wyjątkowy. Kilka lat temu zlikwidowaliśmy stronę internetową, sklep, zawiesiliśmy całą kapelę... Wszyscy zdecydowaliśmy, że zaczekamy do momentu, gdy naprawdę poczujemy, iż mamy znowu coś do powiedzenia. "

Najwidoczniej nadeszła ta odpowiednia chwila, bowiem grupa umieściła również krótki klip z fragmentem nowego utworu, jako zapowiedź tego, co może nasz czekać w najbliższej przyszłości: 

W czasie przerwy w obozie Good Charlotte, Joel i Benji Maddenowie kontynuowali tworzenie muzyki jako The Madden Brothers wydając krążek „Greetings From California” we wrześniu 2014 roku. Współpracowali oni również z innymi artystami. Jeszcze w lipcu 2015 roku Good Charlotte pojawił się w utworze „Game On”, który kapela nagrała wraz z Waka Flocka Flame do filmu „Piksele”:

Czekacie na nowy materiał od Good Charlotte?

Tagi: Rock News