Google Doodle uhonorował B.B.Kinga w jego 94. urodziny [WIDEO]

16.09.2019 10:42
Google Doodle uhonorował B.B.Kinga w jego 94. urodziny [WIDEO] Fot. kadr z wideo

Niech żyje blues! Mistrz gitary stał się bohaterem najnowszej animacji Google Doodle.

Legendarny bluesman B. B. King urodził się 16 września 1925 roku w Itta Bena w stanie Missisipi. To właśnie on zrewolucjonizował bluesowe granie w latach 50. wraz ze swoją gitarą, która nazywał Lucille. W latach 70. przebił się do amerykańskiego głównego nurtu i już w 1980 roku został wprowadzony do Blues Hall of Fame, zaś 7 lat później trafił do Rock and Roll Hall of Fame. B.B. King został wyróżniony 15. nagrodami Grammy.  

Google Doodle uhonorował B.B.Kinga w jego 94. urodziny [WIDEO]

Z okazji 94. urodzin B.B.Kinga Google postanowił uczcić to wydarzenie grafiką Google Doodle. W krótkim filmiku pokazano historię kariery jednego z królów bluesa, który wychowywał się na plantacji wełny pod okiem swojej babki Elonory.

Przeczytaj także

B.B.King zmarł 14 maja 2015 roku w wieku 89 lat. W 1980 roku zdiagnozowano u niego cukrzycę. Gitarzysta źle się poczuł podczas koncertu w Chicago w październiku 2014 roku, był wówczas skrajnie odwodniony i wycieńczony. Musiał przerwać trasę i już nie wrócił do grania na żywo. Muzyk odszedł spokojnie w swoim domu w Las Vegas. 

Zobacz więcej: Obejrzyj wideo, jak 12-letni Joe Bonamassa supportował B.B. Kinga

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.