22.06.2018 10:02

Gorillaz i Snoop Dogg udostępnili nowy utwór „Hollywood”

Nowa płyta grupy Gorillaz zbliża się wielkimi krokami. Zespół udostępnił kolejny utwór, w którym gościnnie pojawili się Snoop Dogg i Jamie Principle.

Nowy singiel Gorillaz zatytułowany Hollywood
foto: kadr z wideo

Już 29 czerwca 2018 pojawi się kolejny album Gorillaz zatytułowany „The Now Now”. Całkiem niedawno, bo 28 kwietnia 2017 ukazał się „Humanz”, zatem jak widać Damon Albarn wziął się mocno do roboty. Chociaż wszystko mogło potoczyć się inaczej, bo zgubił w taksówce laptopa, zawierającego kopię-matkę nowego albumu. Całe szczęście zguba wróciła do Albarna dzięki uprzejmości taksówkarza.

Dotychczas Gorillaz oficjalnie udostępnił single „Humility” i „Lake Zurich”, jak również „Fire Flies”. Teraz nadszedł czas na kolejny utwór, tym razem fani mogą przesłuchać „Hollywood”, w którym gościnnie wystąpili Snoop Dogg i Jamie Principle.

Gorillaz z nowym utworem „Hollywood”

Snoop Dog współpracował z Gorillaz już wcześniej przy utworze Welcome to the „World of Plastic Beach”, zaś Jamie Principle pojawił się na trasie zespołu w 2017 roku. Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel Gorillaz:

Krążek „The Now Now” ma być luźnym konceptem zainspirowanym Brexitem, czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Sprawdźcie, jakie jeszcze piosenki znajdziecie na tym albumie:

Gorillaz „The Now Now” – tracklista:

 1. Humility (featuring George Benson)
 2. Tranz
 3. Hollywood (featuring Snoop Dogg and Jamie Principle)
 4. Kansas
 5. Sorcererz
 6. Idaho
 7. Lake Zurich
 8. Magic City
 9. Fire Flies
 10. One Percent
 11. Souk Eye

Gorillaz na Open’er Festival 2018

Zespół Damona Albarna wystąpi na Open’er Festival 2018 i kapelę zobaczymy 6 lipca 2018. Na festiwalu wystąpią również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno MarsTaconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gorillaz