Gorillaz pokazał psychodeliczny klip do „Tranz”

Aleksandra Degórska
14.09.2018 13:03
Gorillaz pokazał psychodeliczny klip do „Tranz” Fot. kadr z wideo

Zespół Damona Albarna udostępnił hipnotyzujący klip do utworu „Tranz”. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy teledysk od Gorillaz.

Najsłynniejsza animowana formacja na świecie Gorillaz ujawniła kolejny teledysk. Klip do piosenki „Tranz” z wydanej w czerwcu 2018 roku płyty „The Now Now” robi spore wrażenie.

Wideo powstało dzięki współpracy jednego z założycieli Gorillaz, Jamiego Hewletta, z Nicosem Liveseyem. Dodatkowo wsparcia udzielili spece od animacji ze studia Blinkink oraz paryskiego studia Eddy.

Animacja w dużej mierze powstała w klasyczny, oldschoolowy sposób. Widać na niej wokalistę 2D, który szaleje na scenie wraz z kolegami, Noodlem, Russelem Hobbsem i Acem na basie, zastępującym czasowo aresztowanego Murdoca Niccalsa.

Gorillaz z nowym teledyskiem do „Tranz”

Wspomniany album „The Now Now” składa się z 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Oficjalnymi singlami z krążka były kawałki „Humility” i „Lake Zurich”, jak również „Fire Flies” i „Hollywood”. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Krążek „The Now Now” stał się następcą płyty „Humanz” z 2017 roku. Co ciekawe Damon Albarn już zapowiedział nowy album Gorillaz.

Pomysł na Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna (Blur) i rysownika Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 milionów albumów i singli na świecie. Wylansowała takie przeboje, jak m.in. „Clint Eastwood”, „Feel Good Inc.”, „Dare”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.