14.09.2018 13:03

Gorillaz pokazał psychodeliczny klip do „Tranz”

Zespół Damona Albarna udostępnił hipnotyzujący klip do utworu „Tranz”. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy teledysk od Gorillaz.

Gorillaz z klipem do Tranz
foto: kadr z wideo

Najsłynniejsza animowana formacja na świecie Gorillaz ujawniła kolejny teledysk. Klip do piosenki „Tranz” z wydanej w czerwcu 2018 roku płyty „The Now Now” robi spore wrażenie.

Wideo powstało dzięki współpracy jednego z założycieli Gorillaz, Jamiego Hewletta, z Nicosem Liveseyem. Dodatkowo wsparcia udzielili spece od animacji ze studia Blinkink oraz paryskiego studia Eddy.

Animacja w dużej mierze powstała w klasyczny, oldschoolowy sposób. Widać na niej wokalistę 2D, który szaleje na scenie wraz z kolegami, Noodlem, Russelem Hobbsem i Acem na basie, zastępującym czasowo aresztowanego Murdoca Niccalsa.

Gorillaz z nowym teledyskiem do „Tranz”

Wspomniany album „The Now Now” składa się z 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Oficjalnymi singlami z krążka były kawałki „Humility” i „Lake Zurich”, jak również „Fire Flies” i „Hollywood”. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Krążek „The Now Now” stał się następcą płyty „Humanz” z 2017 roku. Co ciekawe Damon Albarn już zapowiedział nowy album Gorillaz.

Pomysł na Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna (Blur) i rysownika Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 milionów albumów i singli na świecie. Wylansowała takie przeboje, jak m.in. „Clint Eastwood”, „Feel Good Inc.”, „Dare”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gorillaz