09.07.2018 11:33

Gorillaz przerwał koncert z powodu upadku rapera ze sceny

Z powodu niefortunnego wypadku grupa Gorillaz zmuszona była przerwać występ na festiwalu Roskilde. Podczas jednej z piosenek towarzyszący zespołowi raper Del The Funky Homosapiens spadł ze sceny.

Gorillaz Damon Albarn
foto: Eastnews/MATEUSZ OWSIANNY/MATEUSZ OWSIANNY

8 lipca 2018 roku Gorillaz zagrali na jednym z największych europejskich festiwali muzycznych – duńskim Roskilde. Niestety wskutek nieszczęśliwego wypadku set musiał zostać skrócony.

Pod koniec koncertu grupa wykonała jeden ze swoich najpopularniejszych numerów – „Clint Eastwood”. W trakcie piosenki Damonowi Albarnowi towarzyszył amerykański raper Del The Funky Homosapiens. Po zaledwie kilku wersach utworu muzyk znalazł się zdecydowanie zbyt blisko krawędzi sceny, co poskutkowało upadkiem z wysokości.                                    

Gdy tylko okazało się, że raper nie będzie w stanie dokończyć utworu, występ został przerwany. Nieco zszokowany zajściem Albarn zdążył jednak krótko pożegnać zgromadzonych fanów.

"

Dziękuję za wspaniały, wspaniały wieczór. Niestety mieliśmy…Jeszcze nie wiem co. "

Raper spadł ze sceny podczas koncertu Gorillaz

Na szczęście raper nie doznał poważnych obrażeń. Zaraz po zdarzeniu organizatorzy festiwalu opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali, że artysta po wypadku był przytomny i rozmawiał z członkami zespołu. Życzono mu również szybkiego powrotu do zdrowia.

Sam Del The Funky Homosapiens za pośrednictwem Twittera przyznał, że spędzi jakiś czas w szpitalu, gdzie znajduje się pod bardzo dobrą opieką. Muzyk podziękował również Gorillaz oraz wszystkim wspierającym go fanom.

Gorillaz na Open’er Festival

Gorillaz są obecnie w trakcie promocji swojego najnowszego albumu, wydanego 29 czerwca 2018 roku „The Now Now”. Promująca krążek trasa obejmuje również koncerty na terenie Europy, m.in. w Szwajcarii, Hiszpanii oraz we Włoszech.

6 lipca 2018 roku zespół wystąpił jako jeden z headlinerów tegorocznej edycji Open’er Festival. Był to pierwszy polski występ animowanej grupy Davida Albarna. Podczas setu fani mogli usłyszeć największe hity formacji, w tym także materiał z nowego krążka. Relację z koncertu Gorillaz na Open'er Festival 2018 możecie zobaczyć na Antyradio.pl.

Olga Konarzycka
Tagi: Gorillaz Damon Albarn