25.04.2017 12:04

Gorillaz udostępnił utwór „The Apprentice”

Kawałek ukaże się na deluxe wersji najnowszej płyty wirtualnej formacji. W numerze pojawili się Rag'n'Bone Man, RAY BLK, Zebra Katz.

Gorillaz udostępnił utwór „The Apprentice”
foto: kadr z wideo

Po 7 latach Gorillaz powraca ze studyjnym krążkiem zatytułowanym „Humanz”. 5. album kapeli pojawi się już 28 kwietnia 2017. Kapela podzieliła się już kilkoma kawałkami, przy czym numer „Saturnz Barz” doczekał się filmu krótkometrażowego o podtytule „Spirit House” oraz dodatkowo specjalnego klipu w 360 stopniach, który pobił rekordy oglądalności.

Co więcej Gorillaz ogłosił mini-trasę, w ramach której pojawi się po raz pierwszy w Polsce. Damona Albarna z kolegami zobaczymy 14 czerwca 2017 w Warszawie oraz 18 czerwca 2017 w Katowicach. Teraz zespół postanowił zaostrzyć fanom apetyt i udostępnić kolejny kawałek, który pojawi się na wersji deluxe nowej płyty.

W numerze „The Apprentice” pojawili się Rag'n'Bone Man, RAY BLK, Zebra Katz. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Jeszcze przed pojawieniem się pierwszego singla z nadchodzącej płyty Gorillaz podzielił się kawałkiem „Hallelujah Money”. Po pojawieniu się zapowiedzi albumu poznaliśmy remixy wcześniej udostępnionych utworów.

24 marca 2017 odbył się sekretny koncert w Londynie, podczas którego zespół wraz z gośćmi zaprezentował wszystkie kawałki z nowej płyty. Zapewne również w Polsce kapela pokaże ten właśnie materiał spragnionym wrażeń fanom.

Jak oceniacie nowy utwór od Gorillaz?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gorillaz