Gorillaz w psychodelicznym teledysku do „Sleeping Powder”

Robert Skowronski
09.06.2017 10:40
Gorillaz w psychodelicznym teledysku do „Sleeping Powder” Fot. kadr z wideo

Projekt Damona Albarna z Blur i Jamiego Hewletta podzielił się nowym klipem. Zobaczcie wideo od Gorillaz.

Wirtualny zespół powrócił po siedmiu latach milczenia z krążkiem „Humanz” - na wersji deluxe wydawnictwa pojawił się m.in. utwór „The Apprentice” z gościnnym udziałem takich artystów, jak Rag'n'Bone Man, RAY BLK, Zebra Katz.

„Sleeping Powder” nie wchodzi w skład 5. studyjnego albumu Gorillaz, który pojawił się 28 kwietnia 2017 roku. Numer określany jest jako solowe dokonanie 2D. Nim pojawił się teledysk do tego kawałka przedstawiono ogłoszenie ze strony wspomnianego wirtualnego muzyka. Mówił o tym, że napisał utwór, który zostanie opublikowany jeszcze tego samego dnia. Zgodnie z obietnicą zaledwie kilka godzin później można było już zobaczyć wideo do „Sleeping Powder” - było ono ekskluzywnie dostępne przez kilka pierwszych godzin na apce Gorillaz.

Jednak teraz zostało opublikowane w serwisie YouTube, dlatego i my dzielimy się z Wami teledyskiem do „Sleeping Powder”:

Damon Albarn tak mówił o „Humanz” przed premierą płyty:

Rozmowy z każdym z artystów, którzy znaleźli się na albumie wyglądały tak: „Chcę, aby ta płyta zawierała ból i radość. Używamy naszych mrocznych fantazji, aby wyobrazić sobie coś, co dzieje się w tym mieście w niedalekiej przyszłości, co stawia świat na głowie”.

Albarn już myśli o następcy „Humanz”. Muzyk wyznał, że na nową płytę nie weszło 40-45 utworów. To bogata baza, z której można korzystać w przyszłości:

Powoli przekopuję się przez wszystkie kawałki, które nie zmieściły się na albumie, aby je skończyć. Mogę zostać w grze przez kolejne 18 miesięcy, liczę się z tym.

Przypominamy, że Gorillaz pojawi się w 2017 roku na dwóch koncertach w Polsce. Formacja wystąpi 14 oraz 18 czerwca 2017 w Warszawie i Katowicach.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.