Gorillaz wydał nowy singiel z grupą Slaves i slowthai

31.01.2020 14:40
Gorillaz wydał nowy singiel z grupą Slaves i slowthai Fot. kadr z wideo

Grupa Gorillaz opublikowała nowy singiel "Momentary Bliss" nagrany przy współpracy z muzykami Slaves i slowthai. Jak brzmi ich nowe dzieło?

Grupa Gorillaz od lat jest kojarzona z kreatywnym połączeniem muzyki rockowej z hip hopem oraz rysunkiem. Kreskówkowe postacie, za którymi chowa się zespół są wizytówką formacji. Grupa po raz kolejny wykorzystała nowe technologie i połączyła prawdziwy świat z wirtualnym.

Gorillaz z nowym singlem "Momentary Bliss"

Muzycy swój ostatni album wydali w 2018 roku. Był to "The Now Now", który promowało aż 5 singli. Od tamtej pory fani formacji czekają na nowe wydawnictwo od swoich ulubieńców. Niedawno w serwisach streamingowych pojawił się tajemniczy projekt Gorillaz nazwany "Song Machine". Krótkie wideo wywołało liczne spekulacje, czy jest ono zapowiedzią singla i kolejnej płyty.

Przeczytaj także

Chwilę później muzycy opublikowali wideo "Momentary Bliss", które jest pierwszym odcinkiem z całego sezonu materiałów, które przygotował zespół. Kapela postanowiła w nowoczesny sposób podzielić się nową muzyką i będzie prezentować ją swoim fanom w postaci filmów ze studia.

Na nagraniach rysunkowe postaci rozmawiają i grają z prawdziwymi. W Kong Studios poza Gorillaz pojawiła się także grupa Slaves i slowthai. Efekty współpracy możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też:Gorillaz połączył siły z marką Levi's. Fani mogą sami zaprojektować ciuchy

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.