Gorillaz z nowym utworem po 6 latach

Aleksandra Degórska
19.01.2017 18:58
Gorillaz z nowym utworem po 6 latach Fot. kadr z wideo

W końcu poznaliśmy nowe dźwięki od formacji. Czy numer „Hallelujah Money” zadowoli fanów kapeli?

Od 2011 roku, czyli od momentu wydania krążka „The Fall” Damon Albarn i spółka nie zaprezentowali nowych dźwięków. Nic więc dziwnego, że w 2014 roku, gdy muzyk wyraził chęć powrotu Gorillaz serca fanów zaczęły szybciej bić.

Od tego momentu pojawiały się szczątkowe informacje dotyczące kapeli, aż w końcu okazało się, że nowy krążek Gorillaz będzie mieć swoją premierę w 2017 roku. Coraz większa aktywność zespołu w serwisach społecznościowych oznaczała jedno - premierowy materiał zbliża się wielkimi krokami.

W końcu nadszedł ten dzień, gdy poznaliśmy nowy utwór zapowiadający nadchodzący longplay. Gorillaz zaprosił do współpracy brytyjskiego wokalistę Benjamina Clementine'a i tak oto otrzymaliśmy polityczny kawałek „Hallelujah Money” dotyczący Donalda Trumpa. Premiera singla celowo została zaplanowana na dzień przed rozpoczęciem prezydentury polityka.

Zobaczcie, jak prezentuje się nowy numer Gorillaz, w którym wykorzystano różne kadry z filmów czy animacji dla dzieci:

Gorillaz nadal pozostaje tajemniczy nie zdradzając kiedy dokładnie należy spodziewać się nowego wydawnictwo - wiadomo jedynie, że będzie to 2017 rok. Co więcej „Hallelujah Money” nie jest pierwszym oficjalnym singlem promującym płytę.

Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, bowiem zespołowi może jeszcze zająć chwilę przygotowania do wydania krążka. Jednak skoro fani byli w stanie czekać 6 lat na nowy utwór to zapewne zdołają wytrzymać do ukazania się studyjnego albumu.

Jak oceniacie nowy utwór Gorillaz?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.