28.05.2018 11:22

Gorillaz zapowiedział nowy album „The Now Now”

Szósty album studyjny najsłynniejszego wirtualnego zespołu świata ukaże się jeszcze tego lata.

Gorillaz zapowiedział nowy album „The Now Now”
foto: kadr z wideo

Po zaledwie kilkunastu miesiącach od premiery albumu „Humanz” Gorillaz powracają z premierowym materiałem. Na nieoficjalnym profilu na Twitterze lidera zespołu, Damona Albarna pojawiła się data premiery i prawdopodobny tytuł nowego albumu.

Wygląda na to, że album zatytułowany będzie „The Now Now”. Tytuł sugeruje kilkusekundowy teaser krążka z fragmentem nowej muzyki. Informuje on również o dacie premiery nadchodzącego krążka – 29 czerwca 2018.

Od niedawna działa również w internecie strona internetowa płyty, thenownow.tv. Na razie znajdziemy na niej jedynie wspomniany teaser.

Damon Albarn zgubił nowy album Gorillaz „The Now Now”

W połowie maja brytyjski dziennik „The Mirror” informował, że na jakiś czas los nowej płyty stanął pod znakiem zapytania. Niefrasobliwy Albarn wracając z imprezy zgubił bowiem w taksówce laptopa, zawierającego… kopię-matkę albumu. Na szczęście zgubę udało się odnaleźć dzięki pomocy taksówkarza.

Jaki będzie nowy album Gorillaz?

Informator „Mirrora” z bliskich kręgów Gorillaz zdradził przy tej okazji, że nowa płyta zespołu będzie politycznym komentarzem lidera na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Damon Albarn skrytykował Brexit podczas przemowy na Brit Awards 2018, gdzie Gorillaz otrzymał nagrodę dla najlepszej brytyjskiej grupy. 

Gorillaz – koncert na Open’er Festival 2018

Bardzo możliwe, że nowy materiał Gorillaz usłyszymy na koncercie zespołu w ramach Open’er Festival 2018 w Gdyni. Albarn i spółka zagrają 6 lipca 2018. Na festiwalu wystąpią również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno MarsTaconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Gorillaz Damon Albarn