Gorillaz zaprezentował 4 utwory z nowej płyty na koncercie

Maciej Koprowicz
07.06.2018 11:04
Gorillaz zaprezentował 4 utwory z nowej płyty na koncercie Fot. kadr z wideo

Już 29 czerwca 2018 ukaże się szósty album najsłynniejszego wirtualnego zespołu świata, „The Now Now”. Kilka pochodzących z niego utworów Gorillaz już wykonuje na koncertach.

To może być jedna z najważniejszych muzycznych premier roku. Nowy album Gorillaz, „The Now Now” trafi do sklepów 29 czerwca 2018. Według źródeł zbliżonych do zespołu, ma być luźnym konceptem, zainspirowanym Brexitem, czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Na trackiliście płyty znajdzie się 11 utworów. Do tej pory Gorillaz oficjalnie ujawnił dwa z nich – „Humility”, zilustrowany teledyskiem, przedstawiającym nowy wizerunek animowanych członków zespołu, oraz „Lake Zurich”. Cztery następne usłyszeli po raz pierwszy widzowie na koncercie w ramach festiwalu Rock Im Park w Norymberdze w Niemczech 1 czerwca 2018.

Damon Albarn i jego zespół wykonali nowe utwory „Tranz”, „Magic City”, „Sorcererz” i „Souk Eye”. Posłuchajcie sami:

Na YouTube można zobaczyć cały koncert Gorillaz z Niemiec. 

Damon Albarn zgubił nowy album Gorillaz

Niewiele brakowało, a premiera albumu mogła się opóźnić albo zostać odwołana. Jak podał „The Mirror”, Damon Albarn wracając z imprezy zgubił w taksówce laptopa, zawierającego… kopię-matkę albumu. Na szczęście zgubę udało się odnaleźć dzięki pomocy taksówkarza.

Gorillaz – koncert na Open’er Festival 2018

Nowe piosenki Gorillaz z pewnością usłyszymy na koncercie brytyjskiego zespołu na Open’er Festival 2018 w Gdyni, który odbędzie się 6 lipca 2018. Wystąpią również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno MarsTaconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.