Gorillaz zaprezentował teledysk do nowego utworu „Humility”. Z udziałem Jacka Blacka i… bez Murdoca Niccalsa

Maciej Koprowicz
01.06.2018 09:55
Gorillaz zaprezentował teledysk do nowego utworu „Humility”. Z udziałem Jacka Blacka i… bez Murdoca Niccalsa Fot. kadr z wideo

Wirtualny zespół Damona Albarna ujawnił dwa utwory, zapowiadające nowy album „The Now Now”. Płyta ukaże się już 29 czerwca 2018.

Wirtualny zespół Damona Albarna ujawnił dwa utwory, zapowiadające nowy album „The Now Now”. Ukaże się już 29 czerwca 2018.

Już wszystko jasne i oficjalnie potwierdzone – w tym roku dostaniemy nową płytę Gorillaz. Krążek zatytułowany został „The Now Now” i znajdzie się na nim 11 utworów.

Wygląda na to, że będzie to zupełnie inna płyta, niż poprzednie dokonania Gorillaz. Według źródeł zbliżonych do szefa wirtualnej grupy, Damona Albarna ma być to polityczny koncept album, będący komentarzem lidera Gorillaz i Blur do Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Faktycznie, słowa pierwszego singla z albumu, czyli „Humility”, w którym słyszymy: „Nie chcę tej izolacji” mogą budzić takie skojarzenia.

Co się stało z Murdocem Niccalsem?

Singlowi jak zwykle towarzyszy teledysk z animowanymi członkami Gorillaz. Fani z pewnością mogą być zaskoczeni nieobecnością kreskówkowego basisty Murdoca Niccalsa. Podobno jest tymczasowo niedysponowany. Na płycie zastąpił go niejaki Ace, członek chuligańskiej ekipy Gangreen Gang, którego oglądamy też w teledysku.

Gorillaz „Humility”

W klipie do „Humility” jak zwykle w przypadku Gorillaz pojawia się kilka znanych osobistości. Fani rocka od razu dostrzegą pogrywającego sobie beztrosko na gitarze aktora i muzyka Jacka Blacka, znanego między innymi z zespołu Tenacious D. W wyluzowanym, wakacyjnym teledysku gościnnie wystąpili również m.in. futbolista Alex Okafor i słynny perkusista, Remi Kabaka. Zobaczcie sami:

Gorillaz - „Lake Zurich”

Gorillaz udostępnił także drugi nowy utwór, elektroniczny „Lake Zurich”.

Damon Albarn zgubił nowy album Gorillaz „The Now Now”

W połowie maja 2018 brytyjski dziennik „The Mirror” podał informację, która mogła zmrozić krew w żyłach fanów. Wracając z imprezy, Damon Albarn zgubił bowiem w taksówce laptopa, zawierającego… kopię-matkę albumu. Na szczęście bezcenną zgubę udało się odnaleźć dzięki pomocy życzliwego taksówkarza.

Gorillaz – koncert na Open’er Festival 2018

Nową muzykę Gorillaz z pewnością usłyszymy na koncercie zespołu na Open’er Festival 2018 w Gdyni, który odbędzie się 6 lipca 2018. Na festiwalu wystąpią również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno MarsTaconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.