19.11.2018 16:35

Gotycki cover "Last Christmas". Czy ta wersja sprawi, że zaczniemy lubić świąteczny przebój?

"Last Christmas" to przyjemna ballada, która w okresie świątecznym atakuje nas z każdej strony. Czy gotycki cover przeboju Wham! przypadnie do gustu mrocznym słuchaczom?

Pale Waves w coverze Last Christmas
foto: kadr z wideo

Jeszcze bardzo nieśmiało, ale już zaczynają do nas docierać świąteczne piosenki, które są katowane w sklepach czy radiu. Jednym z najpopularniejszych utworów jest właśnie "Last Christmas" z repertuaru Wham!, który albo się kocha, albo nienawidzi. Jednak od 2016 roku większość osób słysząc ten przebój ma łzy w oczach, bo nie na już wśród nas George'a Michaela, który zmarł akurat w Święta w 2016.

Co roku późną jesienią oraz zimą pojawiają się kolejne covery "Last Christmas" i również młoda kapela Pale Waves postanowiła zaprezentować swoją interpretację tego świątecznego szlagieru.

Gotycki cover "Last Christmas" w wykonaniu Pale Waves

O Pale Waves redakcja Antyradio.pl wspominała w kontekście zestawienia młodych zespołów, które brzmią jak z poprzednich dekad. Brytyjska kapela czerpie garściami z new wave, zresztą patrząc na wygląd wokalistki od razu widać, że dziewczyna inspiruje się Robertem Smithem z The Cure. Jak Pale Waves przerobił "Last Christmas"? Fani gotyckich klimatów powinni być zadowoleni.

Pale Waves - kim jest młody zespół?

Kapela powstała w 2014 roku w Manchesterze. Pierwsze demo pojawiło się rok później i kapeli udało się zdobyć kontrakt z Dirty Hit. Pierwszym singlem wydanym przez tę wytwórnię stał się "There's a Honey", który ujrzał światło w 2017 roku.

Debiutancki krążek Pale Waves zatytułowany "My Mind Makes Noises" pojawił się na rynku 14 września 2018 roku.

Krążek wskoczył na 8. pozycję UK Albums Chart. Młoda kapela nie zwalnia tempa i już pracuje nad kolejną EP-ką.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News George Michael