24.03.2016 16:37

Graj jak Slash na „Appetite for Destruction”

Zawsze marzyliście, żeby grać jak najsłynniejszy gitarzysta Guns N' Roses? Mamy dla Was wyjątkowe wideo.

Graj jak Slash na „Appetite for Destruction”
foto: kadr z wideo

Kto z nas nie marzył o byciu rockmanem: trasy koncertowe po całym świecie, możliwość wpływania na całe młode pokolenie, energiczne wywijanie gitarą na scenie, morze staników i niezliczone imprezy po koncertach... Chyba każdy lubił skakać za dzieciaka po łóżku i udawać gitarowego idola w rytm swojej ulubionej płyty. Do takiej roli idealnie nadaje się debiutancki album Guns N' Roses.

Jeśli kiedykolwiek chcieliście być jak Slash na „Appetite for Destruction” możemy Wam to ułatwić. Niestety, włosy musicie zapuścić sobie sami, a kapelusz skołować we własnym zakresie, ale jeśli posiadacie już jakieś umiejętności gitarowe, jesteście naprawdę blisko.

Każdy, kto chciał kiedyś nauczyć się wykonywać ulubione piosenki na instrumencie, zna ten ból. Oczywiście możemy znaleźć sobie w internecie popularne tabulatury czy wspomagać się programami w stylu GuitarPro, czasem jednak nic nie zastąpi obserwacji prawdziwego muzyka przy grze. A tu już jest problem: zbliżenia na nagraniach z koncertów czy teledyskach są przecież tylko chwilowe. Właśnie z myślą o tym problemie Karl Golden nagrał swoje wideo.

Instruktor w ciągu 5 minut przyjrzał się najbardziej charakterystycznym zagrywkom Slasha z pierwszego albumu Guns N' Roses. Wpierw przedstawia ich przegląd, następnie zaś wykonuje je w zwolnionym tempie, od razu z tabulaturami na ekranie. Nic tylko chwytać za gitarę i podpatrywać!

Karl Golden jest absolwentem Academy Of Contemporary Music w Guildford. W 2007 roku dołączył do swojego pierwszego zespołu, Zalinski, z którym supportował m.in. Pete'a Doherty'ego. W styczniu 2015 roku wydał płytę „Living On A Knife Edge” z Luim Matthewsem.

...a jak już nauczycie się grać jak Slash, warto dla odprężenia przyjrzeć się stepowanej wersji Guns N' Roses czy „ostatecznemu” coverowi „Welcome to the Jungle”. Dobrze Wam wychodziło? To w nagrodę obejrzyjcie sobie półnagie albo od razu cycate covery.

Umiecie grać na gitarze jakieś kawałki Guns N' Roses?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Guns N Roses