Grammy 2019: Kto wystąpi na ceremonii?

Aleksandra Degórska
18.01.2019 14:56
Grammy 2019: Kto wystąpi na ceremonii? Fot. Charles Sykes/Invision/AP/East News

Organizatorzy ogłosili, kogo zobaczymy na nadchodzącej gali wręczenia nagród Grammy 2019.

Chyba każdy artysta marzy o tym, by w swojej kolekcji nagród mieć statuetkę Grammy. Muzyczny odpowiednik filmowych Oscarów jest przyznawany od 1959 roku przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji.

Grammy 2019: Kto wystąpi na ceremonii?

61. ceremonia wręczenia nagród Grammy odbędzie się 10 lutego 2019. Gala oczywiście nie może obyć się bez występów nominowanych artystów. Wiadomo już, że tego dnia zobaczymy takich muzyków, jak Camila Cabello, Cardi B, Dan + Shay, Post Malone, Shawn Mendes, Janelle Monáe oraz Kacey Musgraves. Jak na razie nie zapowiada się, by na scenie mieli pojawić się jeszcze jacyś rockowi twórcy. Fakt ten kolejny raz pokazuje, że Akademia lekceważy rockowych wykonawców.  

Grammy 2019: Znamy nominowanych do nagród

Do nagrody Grammy zostały nominowane utwory oraz płyty, które ukazały się od 1 października 2017 do 30 września 2018. W rockowych kategoriach sporo szans na statuetkę ma młody zespół Greta Van Fleet, który otrzymał aż 4 nominacje. Kapela będzie rywalizować m.in. z grupami Ghost, Alice in Chains, Arctic Monkeys, Weezer czy Bring Me The Horizon.

W 2018 roku statuetka Grammy trafiła m.in. do zespołów Foo Fighters, Mastodon czy The National.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.