GRAMMY 2019: kiedy i gdzie obejrzeć ceremonię wręczenia nagród na żywo?

Karolina Woźniak
22.01.2019 13:17
GRAMMY 2019: kiedy i gdzie obejrzeć ceremonię wręczenia nagród na żywo? Fot. MJ Photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Rozdanie nagród Grammy odbędzie się już niebawem. Kiedy i gdzie obejrzymy bezpłatną transmisję live z tego wydarzenia?

Nagrody Grammy są przyznawane co roku przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Każdy artysta chciałby, żeby w jego ręce trafiła ta prestiżowa statuetka, która uznawana jest za odpowiednik filmowego Oscara. Nagrodą jest pozłacany gramofon, który zdobędzie jeden ze zwycięzców z każdej kategorii. Pierwsza gala odbyła się w 1959 roku i była transmitowana przez stację NBC.

Gospodarzem 61. gali wręczenia Grammy będzie Alicia Keys, która ma na swoim koncie aż 15 statuetek. Pierwsi nominowani do nagrody Grammy 2019 zostali ogłoszeni na początku stycznia. O prestiżową nagrodę mogą powalczyć wykonawcy, których płyty czy utwory zostały wydane od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku. O złoty gramofon powalczy m.in. Greta Van Fleet, która otrzymała 4 nominacje. Zespół będzie rywalizować z zespołem Ghost, Alice in Chains, Arctic Monkeys, Weezer czy Bring Me The Horizon.

Grammy 2019: Kiedy odbędzie się ceremonia?

Gala wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę 10 lutego 2019 roku w Staples Center w Los Angeles. Wręczone zostaną aż 84 statuetki. Ceremonię wzbogacą występy słynnych artystów. Zeszłoroczne rozdanie statuetek Grammy miało miejsce w Nowym Jorku na Madison Square Garden.

ZOBACZ TEŻ: Rockowi i metalowi laureaci Grammy 2018

Grammy 2019: Gdzie oglądać na żywo?

W 1973 roku prawa do transmisji Grammy na żywo nabyła telewizja CBS. Jest to główna stacja radiowa i telewizyjna w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu żadna polska stacja telewizyjna nie będzie transmitować ceremonii wręczenia nagród na żywo. Prawdopodobnie będzie możliwość obejrzenia transmisji z czerwonego dywanu dzięki Facebook Live.

Kto zdobył Grammy w 2018 roku? 

Przypomnijmy, że w 2018 roku wśród nagrodzonych artystów Grammy pojawili się: Bruno Mars, Ed Sheeran i Kendrick Lamar. Zespół Queen otrzymał statuetkę za całokształt twórczości. W tym roku zespół Black Sabbath będzie mógł pochwalić się zdobytą nagrodą w tej samej kategorii. To dla artystów spore wyróżnienie.

Jak myślicie, kto w tym roku zdobędzie statuetkę?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.