10.03.2015 12:32

„Grease” musicalem hairmetalowym!

Są cekiny, długie włosy, gołe laski i ogólny splendor. Posłuchajcie coveru „You're The One That I Want” w wykonaniu zespołu Tragedy!

„Grease” musicalem hairmetalowym!
foto: kadr z wideo

Pamiętacie musical „Grease”? To ten, w którym Olivia Newton-John wypina się na schodkach w wesołym miasteczku i ma na sobie te słynne lateksowe legginsy. I ten, w którym John Travolta pozuje na rock’n’rollowca w skórzanej kurtce. Ale co on tam wie! Gdzie jego długie włosy? Gdyby nie ściemniał, wyglądałby dokładnie tak, jak chłopaki w klipie poniżej.

Zobaczcie, jak brzmi najpopularniejszy utwór z musicalu zatytułowany „You're The One That I Want” w wersji hair metal!

Kim są ci owłosieni panowie? To zespół Tragedy, który specjalizuje się w oddawaniu metalowego hołdu zespołowi Bee Gees („Stayin’ Alive” i tak dalej...). W skrócie: tworzą disco metal!

Członkowie kapeli, Barry Glibb, Mo'Royce Peterson, Disco Mountain Man, Andy Gibbous Waning i The Lord Gibbeth twierdzą, że są panami własnego Wszechświata. To miejsce, w którym hair metal spotyka się z disco, a na parkiecie możemy znaleźć krew, poliester, lakier do włosów i bezbożne istoty z duszami nastolatków.

Kto nie pamięta oryginału, może go zobaczyć poniżej. Jeśli nie lubicie musicali, i tak warto zobaczyć wideo choćby dla głównej bohaterki i tego, co robi na schodach w tych błyszczących gaciach...

Magda Słomka
Tagi: Rock News