10.10.2014 12:13

Green Day, Nine Inch Nails czy Sting – kto dał więcej muzyce rockowej?

Kto w przyszłym roku wejdzie do rockandrollowej galerii sław? Zagłosujcie na 1 z 15 nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame!

Green Day, Nine Inch Nails czy Sting – kto dał więcej muzyce rockowej?

Publiczność 3 rok z rzędu ma wpływ na to, kto wejdzie do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku szansę na to mają: Green Day, Nine Inch Nails, N.W.A, the Smiths, Lou Reed, Sting, Paul Butterfield Blues Band, Kraftwerk, Chic, Joan Jett & the Blackhearts, the Marvelettes, The Spinners, Stevie Ray Vaughan, War oraz Bill Withers.

Aby uzyskać nominację, artysta lub zespół swój pierwszy singiel musiał wydać przed 1990 rokiem. Tak, debiutancka EP-ka Green Day „1000 Hours” ukazała się tak dawno temu – w kwietniu 1989 roku. Nine Inch Nails zaledwie pół roku później zadebiutował albumem „Pretty Hate Machine”. Obie kapele zostały nominowane po raz pierwszy.

Dwaj inni nominowani w tym roku muzycy – Sting i Lou Reed – w Rock and Roll Hall of Fame już są. Pierwszy z nich dostał się tam wraz z grupą The Police, drugi – z The Velvet Underground.

Głosować można do 9 grudnia na stronie rockhall.com. W ten sposób wyłonionych zostanie 5 finalistów. 10 października 2014 roku największe szanse na to mają:

  1. Stevie Ray Vaughan z 19,31% głosów
  2. Green Day (14,63%)
  3. Nine Inch Nails (10,43%)
  4. Joan Jett & the Blackhearts (7,28%)
  5. Lou Reed (6,85%)

Potem ostatecznego wyboru dokonają artyści, historycy i przedstawiciele branży muzycznej.

Urszula Drabińska
Tagi: Nine Inch Nails Green Day Sting Lou Reed Rock News