25.04.2016 12:02

Green Day i Joan Jett zagrali „American Idiot” i „Bad Reputation”

W czasie festiwalu filmowego na jednej scenie spotkały się gwiazdy punkowego grania. Zobaczcie, jak artyści zaprezentowali się razem przed nowojorską publicznością.

Green Day i Joan Jett zagrali „American Idiot” i „Bad Reputation”
foto: AFP / East News

Podczas Tribeca Film Festival 2016 w Nowym Jorku odbyła się premiera filmu zatytułowanego „Geezer”. Główną rolę zagrał Billie Joe Armstrong, który wcielił się w rockmana w średnim wieku. Mężczyzna tęskni za szalonymi czasami młodości i nie może przyzwyczaić się do rodzinnego życia.

Niespodziewanie w ramach premiery filmu Green Day zagrał krótki koncert i zebrał tłum fanów, którzy wyśpiewywali utwory kapeli. Tego wieczoru na scenie zabrakło niestety Mike'a Dirnta.

W trakcie występu Armstrong zaprosił Joan Jett, z którą wykonali wspólnie „American Idiot” i utwór wokalistki - „Bad Reputation” pochodzący z jej debiutanckiej płyty z początku lat 80.

Posłuchajcie, jak muzycy zaprezentowali się w tym repertuarze:

Zobaczcie również zdjęcia z tego wydarzenia, które udało się zrobić szczęśliwcom:

Green Day zaprezentował tego wieczoru również utwory „Devil's Kind” i „Ordinary World” z filmu „Geezer” oraz „Scattered”.

Posłuchajcie, jak zabrzmiał numer „Ordinary World”:

W 2010 roku Joan Jett grała wielokrotnie przed Green Day w ramach jego światowej trasy koncertowej „21st Century Breakdown”, nic więc dziwnego, że muzycy połączyli siły, by wspólnie wykonać utwory podczas festiwalu.

Green Day ma ostatnio sporo do roboty, bowiem oprócz wspomnianego filmu zaangażował się w musical „American Idiot” czy sprzedaż kaw organicznych. Muzycy również zaczęli pracę nad nowym studyjnym krążkiem, o czym świadczą chociażby zdjęcia wokalisty ze studia nagraniowego:

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak obserwować ekipę Green Day i cierpliwie czekać na nowy materiał.

Jak oceniacie wspólny występ Green Day i Joan Jett?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Green Day Joan Jett