28.04.2017 14:47

Green Day ma „makiaweliczny katalog” niepublikowanego materiału

Cokolwiek chciał tymi słowami wyrazić basista grupy, miał na myśli przede wszystkim to, że jest go bardzo dużo.

Green Day ma „makiaweliczny katalog” niepublikowanego materiału
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nie tak dawno mieliśmy okazję posłuchać 3 niepublikowanych dem Green Day z okresu „Dookie”, które dopiero ujrzały światło dzienne. Jeśli zastanawialiście się, czy takich materiałów istnieje więcej, właśnie dostaliśmy potwierdzenie z pierwszej ręki. Wszyscy fani twórców „American Idiot” mają na co czekać.

Jak bowiem zdradził basista grupy, Mike Dirnt, ma ona w swoich archiwach „makiaweliczny katalog takich gówien”...

"

Mamy tego TAK wiele, niektóre rzeczy wyewoluowały w inne utwory... Są kawałki, które powstawały przez 10, nawet 20 lat, a wszystko zaczęło się od jakiegoś jamu. Albo jak każdy z nas śpiewał do niego inne słowa czy coś w tym stylu. Niektóre fragmenty skończyły w innych utworach, ale pewnych rzeczy nikt nigdy nie słyszał. "

Brzmi to co najmniej ciekawie. Aż trudno uwierzyć, że Green Day potrafił przechowywać swoje pomysły przez tyle lat i wykorzystywać w zupełnie innych okolicznościach. Jeszcze dziwniejsze wydaje się w tym wszystkim to, że zespół nie znalazł jeszcze okazji, by podzielić się takimi rzeczami z fanami - np. w formie bonusów do reedycji jego albumów. Szczególnie że część z nich została nagrana w całkiem porządnej jakości.

"

Mamy oczywiście jakieś kasety i demówki, ale też dużo materiału, który został od razu nagrany w bardzo dobrych warunkach i brzmi, jakby mógł trafić na płytę. Po prostu go nie wydawaliśmy. Dziś nie ma z tym żadnego problemu, żeby tanio nagrać coś, co brzmi świetnie. Nie tak jak na tych badziewnych kasetach, ale ich też mamy całkiem sporo. "

Chciałoby się tylko rzecz, że to wspaniała wiadomość. Pozostaje tylko podstawowe pytanie: kiedy to wszystko usłyszymy? Na szczęście nie zanosi się na to, by materiał ten tkwił bez końca w czyjejś piwnicy. Zespół jak najbardziej chce się nim podzielić - niestety, na razie nie podaje żadnych konkretów odnośnie jego publikacji.

"

Nie mam pojęcia, kiedy te kawałki ujrzą światło dzienne, ale zawsze mówiliśmy z Billiem, że wszystko wyjdzie w którymś momencie w praniu. Więc kiedyś się to wszystko na pewno ukaże. "

Pozostaje cierpliwie czekać!

Chcielibyście usłyszeć niepublikowane kawałki Green Daya?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Green Day